Baskonia sõidab Eesti sünnipäeval külla värskele Itaalia karikavõistluste hõbedatiimile

-Arturs Kurucs ja Sander Raieste | Foto: Baskonia Facebook

Maik-Kalev Kotsar ja Sander Raieste koduklubi Baskonia jätkab pärast nädalast pausi hooaega taas Euroliigas, kus reedel minnakse väljakule eurosarja 25. mängudevoorus. Eestlaste leivaisa Baskoniat (13-11) ootab ees sõit Itaaliasse, kus võõrsil minnakse vastamisi turniiritabelis tagapool oleva Bologna Virtusega (11-13).

Itaalia klubi peatreener on legendaarne 61-aastane Sergio Scariolo, kes on Hispaania koondisega võitnud olümpiamängudel hõbeda ja pronksi, maailmameistrivõistlustel kulla ning Euroopa meistrivõistlustel neli kulda ja ühe pronksi. Itaalia klubi eesotsas on tituleeritud itaallane alates eelmisest hooajast ning mullu viis Scariolo Bologna esmakordselt Eurocupi võitjaks, mis tagas võistkonnale koha Euroliigas. Sel hooajal on Itaalia klubi mänginud Euroliigas 24 kohtumist ning saanud kirja 11 võitu ja 13 kaotust. Bologna jagab selle saldoga eurosarja liigatabelis hetkel 12.-13. kohta.

Bologna põhitegijate hulgas on 35-aastane kogenud serblane Miloš Teodosici, kes on käimasoleval hooajal visanud keskmiselt 19 minutiga 9,9 punkti, võtnud 1,7 lauapalli ja jaganud 5,6 resultatiivset söötu. Tagaliinis toetab vanameistrit 28-aastane Iffe Ludberg, kes on 21,5 minutiga toonud keskmiselt 9,4 silma, 2,1 lauapalli ja 2 tulemuslikku söötu.

Korvi all tuleb Kotsaril võtta korvi alla vastu eelmisel hooajal Eurocupi väärtuslikumaks mängijaks valitud 28-aastane Mam Jaiteh, kes on Euroliigas visanud seni 19,5 minutiga keskmiselt 8,6 punkti ja hankinud 5 lauapalli. Pikkade sektoris on Itaalia meeskonnal välja panna ka 31-aastane Tornike Shengelia, kes on Euroliigas toonud keskmiselt 23 minutiga 10,3 punkti, 2,9 lauapalli ja 2,7 resultatiivset söötu.

Itaalia meistriliigas on Bologna Virtus (15-4) jagamas Milanoga 1.-2. positsiooni. Möödunud nädalavahetusel toimunud Itaalia karikavõistlustel tuli Bolognal leppida hõbemedalitega, kui finaalis kaotati numbritega 76:84 turniiril tõelise üllatuspommi lõhanud Bresciale, kes meistriliigas on jagamas 12.-14. kohta.

Baskonia (16-4) on Hispaania meistriliigas kolmandal positsioonil. Eelmisel nädalal kukkus eestlaste koduklubi Hispaania karikasarjas välja veerandfinaalis, kus jäädi alla Badalona Joventutile 81:94. Euroliigas on Baskonia (13-11) jagamas nelja meeskonnaga 6.-9. positsiooni.

Bologna on Euroliigas võitnud viimasest viiest mängust kolm. Kodupubliku ees on Itaalia meeskond suutnud 13. kohtumisest võita seitse. Baskonial seevastu on ette näidata kaks võitu viimasest viiest mängust. Võõrsil on eestlaste leivaisa võitnud 11 kohtumisest kolm mängu. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad reedese mängu eel, et kohtumise favoriit on kodupubliku ees palliv Bologna. Nende ridade kirjutamise hetkel on Itaalia klubi võidukoefitsient 1,72 ja Baskonial 2,15.

Baskonia Euroliiga hooaeg jätkub järgmisel nädalal, kui 3. märtsil sõidab eestlaste leivaisale külla koduliiga rivaal Valencia (13-11).

Koefitsiendid: Optibet