Madridi Reali ära kugistanud Kotsar ja Baskonia proovivad Mike Jamesi ja Monaco vastu panna nädalale võiduka punkti

-Maik-Kalev Kotsar ja Walter Tavares | Foto: EPA/Scanpix

Teisipäeval Euroliigas võõrsil hiilgava võidu saanud ning Madridi Reali alistanud Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi jätkab topeltvooru nädalat reedel. Euroliiga 28. mängudevoorus võõrustab Baskonia (15-12) kodusaalis neljandal kohal paiknevat Monacot (17-10), kellelt esimesel ringil saadi võõrsil 79:74 kaotus.

Sel hooajal oli Baskonia Euroliigas võõrsil enne teisipäeva teeninud vaid kolm võitu. Hispaania pealinnaklubi oli kohtumise eel Optibeti hinnangul selge soosik. Koefitsiendimeistrid ennustasid Madridi Reali võidukoefitsientiks 1,26, Baskonia 3,89 vastu.

Eestlaste koduklubi suutis aga teha suurepärase mängu lõpu ning vaatamata sellele, et Madrid oli kohtumise suur favoriit, teenis võidu hoopis Baskonia numbritega 85:81 (17:22, 23:21, 22:22, 23:16). Baskonia kangelaseks tõusis võidukorvi visanud Matthew Costello, kelle arvele jäi 15,5 minutiga 20 punkti. Eestlastest pääses väljakule 26-aastane Kotsar, kes kogus 20 minutiga 13 silma (kahesed 5/11, vabavisked 3/4), 6 lauapalli, vaheltlõike ja 3 isiklikku viga.

Reedel ootab Baskoniat Euroliigas ees kodumäng Monacoga, mille eesotsas on kogenud 54-aastane Saša Obradovic. Möödunud hooajal tüüris serblane võistkonna põhiturniiril 15 võidu ja 13 kaotusega kaheksa parema sekka. Sel hooajal liigub Monaco taas taas kindlalt play-off kursil ning hetkel hoitakse 17 võidu ja 10 kaotusega liigas neljandat kohta.

Baskonia ja Monaco selle hooaja esimene kohtumine toimus 18. novembril, kui eestlaste koduklubi pidi võõrsil tunnistama Prantsusmaa meistriliigas palliva meeskonna 79:74 (20:24, 28:21, 10:18, 21:11) paremust. Kotsar sai selles mängus väljakule 18,5 minutiks ning viskas 11 punkti (kahesed 5/7, vabavisked 1/3), hankis 4 lauapalli, andis resultatiivse söödu, tegi vaheltlõike, pallikaotuse ja isikliku vea. Raieste arvele jäi 4 minutiga 3 isiklikku viga. Baskonia parimana viskas tänaseks meeskonnast lahkunud Pierria Henry 17 silma ja jagas 7 tulemuslikku söötu. Monaco ja kogu kohtumise parim oli Elie Okobo 22 punktiga.

Monaco suurim korvikütt sel hooajal on 32-aastane Mike Jamesi, kes on keskmiselt 31,5 minutiga visanud 16,8 punkti, võtnud 3,5 lauapalli, jaganud 4,7 resultatiivset söötu ja teinud 1,1 vaheltlõiget. Ameeriklase kõrval paistab resultatiivsusega silma ka prantslane Elie Okobo, kes tegi hooaja esimeses omavahelises mängus Baskoniale kõvasti pahandust. 25-aastase Okobo arvele on jäänud 25,5 minutiga keskmiselt 12,3 punkti, 2,1 lauapalli ja 3,5 tulemuslikku söötu. Heas hoos on tagaliinis olnud ka 29-aastane Jordan Loyd, kes on toonud keskmiselt 24,5 minutiga 11,6 silma, võtnud 2,2 lauapalli ja jaganud 2,6 resultatiivset söötu.

Korvi all peab Kotsar hakkama rinda pistma NBA kogemustega mängumeestega. Monaco algviisikusse kuulub reeglina 32-aastane leedukas Donatas Motiejunas, kes on keskmiselt 18 minutiga saanud kirja 8,8 silma ja 3,7 lauapalli. Teda toetab pinglit 25-aastane Donta Hall, kelle arvele on jäänud 18,5 minutiga keskmiselt 7,5 punkti ja võtnud 5 lauapalli.

Hispaania meistriliigas, kus Baskonia (17-4) hoiab kolmandat kohta. Prantsusmaa meistriliigas on Monaco (18-4) hetkel liidripositsioonil. Euroliigas on mõlemad meeskonnad praeguse seisuga kaheksa parema hulgas. Monaco (17-10) on neljas ja Baskonia (15-12) jagamas Belgradi Partizaniga (15-12) 6.-7. positsiooni.

Monaco on Euroligias viimasest viiest mängust võitnud kolm ning võõrsil on sel hooajal klubi suutnud võita 13 kohtumisest kuus. Baskonia on samuti võitnud kolm kohtumist viimasest viiest. Kodusaalis on eestlaste leivaisa võitnud seni Euroliigas 11 kohtumist ja kaotanud vaid kahel korral. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad reedese mängu eel, et kohtumise soosik on just Baskonia. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 1,67 ja Monacol 2,2.

Baskonia hooaeg jätkub Euroliigas järgmise neljapäeval, 16. märtsil, kui võõrsil ootab eestlaste koduklubi raske mäng 8.-9. kohta jagava Tel Avivi Maccabiga (14-13), kes on sel hooajal kaotanud kodupubliku ees vaid kaks kohtumist.

Koefitsiendid: Optibet