fbpx
Close

INTERVJUU | Heiko Niidas kõrgliigakarjääri lõpu eel saadud diagnoosist: arst imestas, et kuidas ma seni olin sporti teinud

-Heiko Niidas | Foto: Erakogu

Korvpall24 portaali intervjuusari ootamatult vara karjääri lõpetanud korvpalluritest jätkub Koselt pärit 206 cm pikkuse ja kohe-kohe 40-aastaseks saava tsentri Heiko Niidasega. 26-aastaselt kõrgliigas otsad kokku tõmmanud Niidas jõudis selle ajaga tulla kolmel korral Eesti meistriks ning tegi suuremat vastutust saades ka ühe numbriliselt väga võimsa hooaja.

2005. aasta Ehitustööriista legendaarses tiitlivõidus üheks osaliseks olnud Niidas meenutas oma suurde korvpalli jõudmise lugu, kui tal lihtsalt ühel saatuslikul momendil polnud julgust Ago Kliimsonile “ei” öelda. Seejärel kiirelt Eesti tippklubidesse kerkinud ning ka koondisekandidaatide hulka tõusnud Niidas avaldas ka põhjused, miks tema kõrgliigakarjäär nii vara läbi sai.

Erinevate teemade hulgast võtame detailselt läbi ka tema korvpalliteekonna alguse Kosel ning nüüdse tegevuse Kose Korvpalliklubi ühe taaselustajana, toonase ja hilisema Eesti korvpallieliidiga koos mängimise, U20 koondises maailmanimede Fran Vazquez’i, Sergei Monia ja Viktor Hrjapa vastu pallimise, huvitavad trennid Maarten Van Gentiga, Allan Dorbeku iseärasused ja tugevused, mälestused koondisest ning palju-palju muud.

scroll to top