fbpx
Close

INTERVJUU | Kristian Kullamäe Leedu karika pronksist, seisudest Eurocupis ning mängude lõpetamisest

-Kristian Kullamäe | Foto: Liina Käärik

Eelmisel hooajal üsna pahasti Hispaania klubis Burgos suuresti rotatsioonist kõrvale jäänud Kristian Kullamäe tänavuse hooaja mängupaiga valik oli korralik jackpot, kui Eesti koondise tagamees on Leedu liiga klubis Panevežyse Lietkabelis kerkinud nii riigi meistrivõistlustel kui ka Euroopa tugevuselt teises sarjas Eurocup oma tiimi üheks selgeks liidriks.

Nii Eurocupis kui ka kohalikus liigas oma tiimis keskmiselt kõige rohkem resultatiivseid sööte jagav ning skoorimises kolmandal-neljandal kohal olev Kullamäe näitas oma vägevat enesekindlust ka hiljutises koondiseaknas, kui Eesti Vabariigi 105. sünnipäeval paugutas ta viimaste sekundite kolmesega Eesti võidule Sloveenia vastu. Huvitaval kombel rääkis mõned päevad varem koondise treeningul Korvpall24 portaalile intervjuud andes Kullamäe veidi teises kontekstis just mängude lõpetamise olulisusest.

Veel tahtsime 23-aastase ja 194 cm pikkuse tagamehe käest teada, kui oluline on tema jaoks Leedu karikavõistluste pronksmedal, kas selliseid kolmanda koha mänge üldse peaks korraldama, kuidas on ta harjunud eurosarjas mängimise rutiiniga, miks Lietkabelisel mängulõppudega suuri probleeme on, mis loogika järgi peatreener Nenad Canak tagamehi mängitab ning kas tal läheb ikka nägu naerule, kui Panevežyse mänguareenil Eesti 90-ndate diskohitte lastakse.

scroll to top