fbpx
Close

INTERVJUU | Hiiglasliku jalanumbriga lennumasin Marko Riis: unistuse täitsin ära, aga oleksin kindlasti tahtnud veel mängida

-Marko Riis BC Kalev/Cramos | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24 portaal jätkab oma artiklisarja mängijatest, kes lõpetasid karjääri liiga vara ning sel korral portreteerime tagamängija Marko Riisi. Hullumeelse jalanumbriga 185 cm pikkune Riis kerkis laiema avalikkuse ette veel 18-aastase esiliigamängijana, kui ta kaasati ühel Eesti liiga tähtede mängul pealtpanekuvõistlusele, mille ta ka võitis. Auhinnaks saadud pooltuhat krooni kulus ilmselt kiirelt ära, aga surematu kuulsus jäi.

Sealt edasi liikus Kilingi-Nõmmelt pärit mängumehe karjäär väga kiirete sammudega ning ta jõudis välja Eesti koondise kandidaatide hulka. Kuna Riisi mängustiil oli aga tervisele üsna ohtlik ning päris tihti läks ta ka lootusetutes olukordades palli ülevalt alla vajutama, siis hakkasid teda järjest kimbutama erinevad vigastused. Nybitist Pärnu kaudu BC Kalev/Cramosse jõudnud ja oma unistused sellega täitnud Riis pidi kahjuks lõpuks väga varakult profikorvpalli mõistes ketsid varna riputama. Ja varnas ripuvad need siiani, kuna sellise numbriga ketse kellelgi teisel ilmselt vaja pole.

Tänasel päeval TalTech/Optibeti korvpallimeeskonna taustatiimis töötav Riis rääkis Korvpall24 portaalile antud pikas intervjuus humoorikalt ja ausalt üksipulgi lahti kogu oma teekonna korvpallurina ning meenutas ka erinevaid valusaid momente, mis lõpuks tingisid karjääri lõpetamise. Saime muuhulgas teada, kui rasked olid Tiit Soku treeningud tegelikult, kui palju Riis omal ajal palka sai ning kas siis olid tema masti meestel elatustaset arvestades suuremad palgad kui praegu ning kas pidasid paika tol ajal aktiivselt levinud kuulujutud, et korvpallurid käisid pidevalt ööklubides hullamas.

scroll to top