fbpx
Close

INTERVJUU | Oral Robertsi peatreener Paul Mills: Carlos Jürgensist on arenenud meie üks parimaid kaitsjaid

-Carlos Jürgens ja peatreener Paul Mills | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Tänavu Oral Robertsi ülikoolis oma neljandat hooaega mängiv 24-aastane eestlasest tagamängija Carlos Jürgens on tegemas statistiliselt ka seni parimat hooaega. Korvpall24 otsustas paluda eksklusiivintervjuud Oral Robertsi peatreenerilt Paul Millsilt, kes Jürgensi omal ajal ülikooli ka värbas.

Tahtsime Millsi käest kuulda, mida Jürgensis üldse aastaid tagasi nähti, et teda Oral Robertsisse mängima taheti, milliseks hindab ta eestlase arengukõverat, millist rolli ja positsioone on Jürgens Oral Robertsis täitnud ning milliste peamiste tugevustega mängijana profikorvpalli lävel olev Jürgens ülikoolist edasi läheb. Lõpetuseks aga küsisime, millal me näeme Oral Robertsis järgmist Eesti noorkorvpallurit.

Kuna USA üliõpilasliiga NCAA on Eesti korvpallisõprade seas ka üha enam tuttavamaks saamas, siis tahtsime Millsilt teada ka mõningaid üldisemaid asju ning uurisime näiteks, kumb on ülikoolikorvpallis tema arvates olulisem, kas mängijate areng või võitmine. Veel pinnisime konkreetselt Oral Robertsi näitel, kas Euroopast ülikooli siirduvad mängijad on ameeriklastega võrreldes kuidagi fundamentaalselt teistsugused ning kas neil on ka raskem kohaneda.

scroll to top