Hispaania liiga play-off: Real jäi raskesse seisu, Valencia tegi ilusa tagasituleku

-Clevin Hannah | Foto: EPA/Scanpix

Hispaania meistrliiga play-off’i turniiril sai tiitlikaitsja Madridi Real juba teise kaotuse, jäädes eile 75:91 alla Andorra meeskonnale.

Kahvatult esinenud tippklubi kaotas kõik neli veerandaega vastavalt: 12:19, 18:23, 28:29 ja 17:20. Hispaania liigasüsteemis osaleva väikeriigi esindusklubi ridades tegi märkimisväärse esituse Clevin Hannah, kes kogus üleplatsimehena 23 punkti. Madridi Reali resultatiivseimaks kerkis taaskord Facundo Campazzo, kes viskas 18 punkti ja jagas kaaslastele kuus korvisöötu. Kaotus jätab 35-kordse Hispaania meistri B-alagrupis väga raskesse seisu. Madridi Real peab nüüd edasipääsuks viimases voorus alistama Zaragoza ja lootma, et Valencia kaotab Gran Canariale.

Turniiri võõrustaja Valencia alistas võimsa viimase veerandi toel Burgose San Pablo 94:90. Poolajaks oli Valencia 12 punktiga taga, ent kolmas veerand võideti 19:16 ja neljas lausa 36:23. Võitjate parim oli kaksikduubli teinud Mike Tobey, kes viskas 21 punkti ja võttis 13 lauapalli. Kaotajate resultatiivseim oli Bruno Fitipaldo, kelle arvele jäi 17 punkti.

B-alagrupis ainsana edasipääsulootused minetanud Zaragoza teenis oma esimese võidu, kui Gran Canaria alistati tulemusega 85:76. Suurima panuse võiduskoori andis Nicolas Brussino, kes viskas 20 punkti ja hankis üheksa lauapalli. Kanaari saarte meeskonna resultatiivseim oli Stan Okoye 17 punktiga.