fbpx
Close

INTERVJUU | Henri Veesaar: kui saad mängida koos Yabusele ja Poirier’ga, siis näed, kuhu pead jõudma

Avatar
-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Nii suvisel ettevalmistusperioodil kui nüüd sügiseses MM-valiksarja esimeses koondiseaknas oli Eesti rahvusmeeskonna pesamunaks 17-aastane ja ametliku ülesandmislehe kohaselt 208 cm pikkune (noormehe enda sõnul mõõdeti suvel ta pikkuseks 211 cm – toim.) Henri Veesaar.

Rauno Pehka käe alt Audentese Spordiklubist laia maailma läinud ja hetkel superklubi Madridi Reali noortesüsteemis toimetav suur äär/tsenter on kerkinud oma hea tööeetika ja talendiga Eesti korvpalli üheks lootustandvamaks tulevikumeheks ning tal hoitakse silma peal kui kogu Euroopa mõistes ühel andekamal 2004. aastal sündinud korvpalluril.

Hooaja eel ka Madridi Reali põhitiimiga Pablo Laso käe all treenida saanud Veesaar on Hispaania tugevuselt neljandas liigas ehk EBA-s Madridi Reali duubelrivistuse eest mängides senise üheksa matšiga kogunud keskmiselt 24,5 minutit, 10,8 punkti, 4,2 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu.

Korvpall24 portaal istus Veesaarega pikemaks intervjuuks maha koondise treeningul vahetult enne mänge Saksamaa ja Iisraeliga, kus noormees sai vastavalt 10,3 ja 4,5 minutit mänguaega. Kuigi punktid jäid viskamata, siis sakslaste võimsa eesliini vastu hankis Veesaar 3 lauapalli ja pani kaitses ühe kulbi. Intervjuus rääkisime peamiselt Veesaare tegemistest Hispaanias, et veidi aimu saada, kuidas Madridi Reali süsteem toimib ja mis staatuses meie mees seal masinavärgis hetkel on.

Nüüd, kui mõni aeg on koondisemängudest möödas ja Veesaar on juba Reali duubelmeeskonna eest ka korralikult paugutada saanud, on mõnus hetk rahulikult noormehe mõtteid ja arvamusi lugeda.

Henri, kas teist korda koondise juures olles on värinat vähem, teadmisi rohkem võrreldes sellega, kui suvise perioodi ja sõprusmängu kaasa tegid?

Ma arvan kindlasti. Praegu olen sama kaua siin kui teisedki. Suvel olin ainult paar trenni kohal ja see oli mu esimene kord. Nüüd olen juba näinud ja tean liikumisi ja süsteeme. Nüüd on kindlasti rahulikum, olen teistega harjunud ja pole enam nii uus olukord. Närvi väga pole.

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline