EESTLASED NCAA-s | Söödumeister Kriisa toetas võimsa rekordi püstitanud leedulast, Jürgensi tiim sai ajaloolise võidu

-Kerr Kriisa ja Courtney Ramey | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA esimeses divisjonis mängivatele Eesti korvpalluritele oli möödunud nädal keskmisest edukam. Eestlaste võistkonnad pidasid ühtekokku 16 kohtumist, millest võideti 12.

Kerr Kriisa ja Henri Veesaare kodumeeskond Arizona Wildcats jätkas hooaega võidulainel. Eelmisel neljapäeval võeti jaanuaris saadud 68:87 kaotuse eest revanš Oregon Ducksilt, kellest kodusaalis 91:76 parem oldi.

Kriisa viibis Arizona mängijatest väljakul kõige kauem – 39 minutit – ning viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 13 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 4/8, vabavisked 1/2), hankis 2 lauapalli ja jagas mängu parimana 7 resultatiivset söötu. Lisaks patustas 22-aastane mängujuht 2 pallikaotusega ja tegi ühe vea. Õhtu täheks tõusis aga Arizona leedulasest ääremängija Ažuolas Tubelis, kes viskas 40 punkti – see on meeskonna viimase 28 aasta rekord. Veesaar platsile ei saanud.

Laupäeval alistati samuti kodus väga kindlalt 84:52 Oregon State Beavers. Kriisa mängis 21 minutit, mille jooksul kogus 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/4, vabavisked 0/2) ja andis mängu parimana 6 korvisöötu. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Veesaar pääses platsile 5 minutiks, viskas 2 punkti (kahesed 1/1), võttis 2 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Lisaks tegi 18-aastane ääremängija ühe isikliku vea.

Kriisa on pääsenud platsile kõigis 24 seni peetud kohtumises, kogudes keskmiselt 30,6 minutiga 11 punkti, 2,6 lauapalli, 5,7 resultatiivset söötu ja 0,6 vaheltlõiget. Kolm mängu vähem kaasa teinud Veesaare keskmised näitajad on 8,7 minutit, 2,9 punkti, 1,6 lauapalli, 0,7 korvisöötu, 0,2 vaheltlõiget ja 0,5 viskeblokeeringut.

Arizonal on tabelis kirjas 21 võitu ja vaid kolm kaotust. Pac-12 konverentsis on seni 13-st mängust saadud 10 võitu, millega ollakse 12 meeskonna seas teisel kohal. Associated Pressi ja USA Today jooksvates edetabelites hinnatakse Arizonat NCAA tugevuselt neljandaks meeskonnaks.

Arizona – Oregon:

Arizona – Oregon State:

Carlos Jürgensi koduvõistkonna Oral Roberts Golden Eaglesi jaoks oli möödunud nädal suurepärane. Neljapäeval sai eestlase meeskond oma ajaloo suurima konverentsisisese võidu, kui kodus alistati South Dakota Coyotes koguni 103:53. Jürgensi arvele kogunes 21 minutiga 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/3), 6 lauapalli, 2 korvisöötu ja üks blokeeritud vise. 24-aastase tagamängija kontole jäi ka üks pallikaotus ja üks viga.

Laupäeval lisandus veel üks kindel võit, kui võõrsil mängiti 85:57 üle Kansas City Roos. Jürgens sai mänguaega 26 minutit, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/1, vabavisked 1/2), hankis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 2 vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt läksid statistikasse 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Jürgens on sel hooajal mänginud kõigis 25 mängus ning kogunud keskmiselt 25,2 minutiga 8 punkti, 3,8 lauapalli, 2,7 tulemuslikku söötu, 0,9 vaheltlõiget ja 0,4 blokki.

Oral Roberts on sel hooajal võitnud 25-st mängust 21, sealhulgas oma konverentsis (Summit League) 12-st 12, millega hoitakse 10 meeskonna seas liidrikohta.

Jürgensi kolmene Kansas City vastu:

Võidu ja kaotuse sai kirja Johannes Kirsipuu kodumeeskond Central Arkansas Bears. Neljapäeval võideti võõrsil Florida Gulf Coast Eaglesit 91:87. Kirsipuu mängis 11 minutit, tõi 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/1) ja andis ühe korvisöödu. Lisaks tegi eestlasest tagamängija 3 pallikaotust ja 2 viga.