EESTLASED NCAA-s | Kriisa tegi kaksikduubli, Kirsipuu kordas kahel korral punktirekordit ning Teder ja Asi tegid järjest häid mänge

-Johannes Kirsipuu | Foto: Central Arkansas Men's Basketball Facebook

USA ülikooliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivatel Eesti korvpalluritel oli tavalisest tihedam nädal, kui ühtekokku peeti 17 kohtumist. Kui Eesti noormeeste võistkonnad said kokku neli võitu ja viis kaotust, siis neidude tiimid olid võidukad kõigis kaheksas mängus.

22-aastane Eesti koondise mängujuht Kerr Kriisa sai eelmisel neljapäeval kirja kaksikduubli, kui tema ja Henri Veesaare kodumeeskond Arizona Wildcats alistas võõrsil Oregon State Beaversi 86:74. 29 minutit platsil viibinud Kriisa tõi Arizona paremuselt kolmanda skooritegijana 13 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 3/9, vabavisked 2/2) ja jagas mängu parimana 11 resultatiivset söötu. Lisaks jäi tema arvele üks lauapall, üks vaheltlõige, 5 pallikaotust ning 3 isiklikku viga. Veesaar pääses väljakule vaid üheks minutiks ning sai kirja ühe pallikaotuse. Pealeviseteni 18-aastane ääremängija ei jõudnud.

Laupäeval aga tuli vastu võtta selle hooaja suurim kaotus, kui võõrsil jäädi 68:87 alla Oregon Ducksile. Kriisa sai mänguaega 23 minutit, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/9, vabavisked 3/3), hankis 5 lauapalli, jagas 4 resultatiivset söötu, tegi 3 vaheltlõiget, blokeeris ühe vastaste pealeviske, patustas 3 pallikaotusega ning teenis 4 isiklikku viga. Veesaar 2 mänguminutiga kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1), küll aga võttis ühe lauapalli.