fbpx
Close

Tallinna Kalevi mehed lubavad huvitavat finaalseeriat: saame Cramo vastu ennast korralikult häälestatud

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Eesti meistsivõistlustel on kätte jõudnud viimane vaatus ning vastamisi lähevad kaks Kalevit. Kui BC Kalev Cramo finaali jõudmine oli ootuspärane, siis Tallinna Kalev/TLÜ näitas play-offides treener Müürsepa käe all uut kvaliteeti ning võib olla vägagi üllatusvõimeline. Märke praegusest tasemest näidati juba Eesti-Läti liiga põhihooajal, kui valitsevale meistrile kaotati vaid punktiga

Korvpall24.ee tabas Tallinna Kalevi mehed Cramo ja Unicsi mängult, kui terve tiimiga tippkorvpalli täis õhtut nauditi. Natukene olid nõus oma plaane avama Michael Buchanan (seni play-offides 16,6 puntki ja 9,7 lauapalli – toim.) ja Kaido Saks, kes vajaliku vahetusmehena on kohamängudes 12 minutiga toonud 4,9 punkti ning noppinud pea 2 lauapalli mängus.

Keskmängija Buchanani sõnul tuli Tallinna Kalev kogu meeskonnaga VTB mängu vaatama, kuna see on kõrgetasemeline ja huvitav. Samas möönis, et hoitakse silmad lahti ka eelseisvaks Eesti meistrivõistluste finaalseeriaks: “Kohapeal näeb palju rohkem kui läbi ekraani. Usun, et saame nende vastu ennast korralikult häälestatud ja tuleb huvitav seeria.” Kogenud tegija Kaido Saks ütles otse: “Muidugi tulime vaatama ja valmistuma finaaliks nii nagu peab.” Pallur lisas, et selline mõnus koosviibimine liidab alati meeskonda ja tekitab kambavaimu juurde: “Mõni mees pole oma silmaga nii kõva võistkonda nagu Unics näinudki.”

Meeskonnavaimu pidas Saks heaks: “Meil on lõbus tiim, vahest kõige lõbusam sell on Saare-Mario (Mario Paiste – toim.). Tegelikult Janar (Talts) on ka väga rõõmsameelne kogu aeg (naerab – toim.).” Seda, kes kõige töökam on trennides Saks ei teadnud, sest tema kõige kauem trennis ei rassi: “Viimasena lähevad ilmselt välismaalased saalist ära, kuna nad elavad kõige lähemal (lõbusalt – toim.). Endise lootsi Kalle Klandorfi rollist meeskonna juures: “Ta on olulistes mängudes alati kohal olnud ja on sellist rahu hoidnud treenerite pingil. On omad asjad ära teinud n-ö. Arvan, et meie treenerid teevadki omi asju hästi.”

Ise keskendub mees täielikult finaalile, kuigi on lisaks korvpalluri ametile täiskohaga kehalise kasvatuse õpetaja Tallinna Saksa Gümnaasiumis. “Olen ikka korvpallur. Paneme täiega kuni hooaja lõpuni ja siis vaatame edasi, mida suvi mulle toob,” oli Saks uuele hooajale korvpallurina mõeldes positiivselt meelestatud.

Eesti meistrivõistluste finaali esimene mäng peetakse täna ehk neljapäeval 16. mail algusega kell 19:00.

scroll to top