Kalev/Cramo ei suutnud ajaloolises kodumängus VTB Ühisliiga play-off seeriat päästa

-BC Kalev/Cramo - Kaasani Unics | Fotod: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Kaasani Unics | Fotod: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo jäi täna oma ajaloo esimeses VTB Ühisliiga play-offi kodumängus Kaasani Unicsile alla 84:96 ning kaotas veerandfinaalseeria 0:3. Seejuures jäi meeskonna üks liidreid, mängujuht Tony Wroten, distsipliinirikkumise tõttu peatreener Donaldas Kairyse otsusel mängust kõrvale.

Kalevi Spordihallis täismaja ees peetud mängu juhatas sisse Arnett Moultrie pealtpanek ja esimesed kuus ja pool minutit kulgesid tasavägiselt. Seejärel tegid külalised aga kiire 8:0 spurdi ning avaveerandi lõpuks oli Kalev üheksapunktilises kaotusseisus – 27:36. Teine veerand kuulus juba täielikult Unicsile ja poolajaks oli vahe kasvanud koguni 25 punktile – 39:64.

Kolmanda veerandaja alguses andis vastaste peatreener Dimitrios Priftis mitmele põhimehele puhkust ja Kalevil õnnestus kaotusseisu pisut vähendada. Neljandiku keskel jõudis Kalev Reggie Lynchi lähiviskest korraks 18 punkti kaugusele, kuid Unics vastas kiire 9:0 spurdiga. Kalevlased suutsid seejärel küll vahet veidi vähendada, ent kolmanda veerandi lõpuks oli see siiski 22 punkti – 62:84. Viimase veerandi teises pooles, juba pingevabalt mängides, kahandasid Donaldas Kairyse hoolealused kaotusseisu lõpuks 12 punktile.

Kalev tabas viskeid väljakult 33/68 ehk 48%, Unicsil olid vastavad numbrid 30/51 ja 58%. Vahe tuli sisse kaugvisetest, kus külalised tabasid 15/26 (57%) ning kalevlased vaid 3/18 (16%). Lauavõitluse kaotas Eesti klubi napilt – 28:31.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli 19 punkti visanud Arnett Moultrie, kes võttis lisaks ka 6 lauapalli. Kaksikduubli teinud Branko Mirkovic lisas 17 punkti ja 10 korvisöötu ning Chavaughn Lewise arvele jäi 14 silma. Kahekohalise punktisummani jõudis veel Kristjan Kitsing, kes viskas 12 silma.

Kaasani Unicsi parim oli Errick McCollum, kes tabas kõik viis kaugviset ja kogus kokku 24 punkti. Jamar Smith toetas teda 16 ja Raymar Morgan 15 punktiga.