fbpx
Close

Wroteni distsipliinirikkumise tõttu pingile istutanud Kairys: Unics viskas uskumatult kuumalt

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo jaoks lõppes tänavune ajalooline VTB Ühisliiga hooaeg Kalevi spordihallis 84:92 (27:36, 12:28, 23:20, 22:12) kaotusega Kaasani Unicsile, millega vormistati veerandfinaalseeria kaotus 0-3. Peatreener Donaldas Kairys kiitis pärast mängu vastaste klassi ning selgitas miks Cramo viimaste kuude üks liidreid Tony Wroten mängu ei pääsenud.

“Tony on määramata ajaks distsipliinirikkumise tõttu mängukeelu all. See on minu kui peatreeneri otsus,” rääkis Kairys pressikonverentsil. Leedulane lisas, et tagamängija osalemine Eesti liiga finaalseerias pole veel otsustatud ning seetõttu nimetataksegi mängukeelu pikkust määramatuks.

Ajakirjanike lisaküsimuste peale oli Kairys nõus veidi lähemalt kommenteerima ja vihjas, et midagi juhtus Kaasanis teise mängu ajal. Mäletatavasti Wroten seal teisel poolajal enam platsile ei pääsenud. “Ma ei tahaks liiga detailidesse laskuda, kuid tal on olnud piisavalt võimalusi asju õigesti teha. See on minu otsus ja ma olen selles väga kindel,” sõnas peatreener.

Mängust rääkides alustas Kairys tavapäraselt vastase kiitmisest: “Esiteks, õnnitlen Kaasani Unicsit. Nad on mänginud kogu hooaja vältel väga korralikku korvpalli ja jätkasid seda ka seerias meie vastu. Peatreener (Dimitrios) Priftis teeb seal väga head tööd. Unics on väga hästi juhendatud ja distsiplineeritud meeskond.”

“Mis tänasesse mängu puutub, siis alustas Unics uskumatult kuumalt ja tabas viskeid igalt positsioonilt. Väga raske on meeskonnana energiat ja enesekindlust üleval hoida, kui vastane viskab avapoolajal kolmeseid 11/15. Osad olid vabad kohad, kuid mõned mitte nii väga. Meie seevastu astusime mõned sammud tagasi, kuna kolmeste tabavus 3/18 on isegi meie jaoks nigel,” tõi Kairys välja peamise põhjuse, miks Cramo avapoolaja koguni 39:64 kaotas.

“Vaatamata raskele avapoolajale me võitlesime ennast mängu tagasi ja võitsime nii kolmanda kui neljanda veerandi. Sundisime Unicsi lõpuks 20 pallikaotuseni ning seetõttu tunnen oma mängijate üle ka uhkust,” leidis leedulane kolmapäevasest kohtumisest ka positiivset, mida kaasa võtta 16. mail algavasse Eesti meistrivõistlustel finaalseeriasse.

“Seeria esimene mäng oli meie parim võimalus üks mäng kätte saada. Nad ei oodanud meie poolt maa-ala kaitset, aga iga mänguga muutusid nad selle vastu üha kindlamaks. Unics leidis oma viskekohad ja rebis meie kaitse laiali. Kokkuvõttes tegime VTB liigas korraliku hooaja ning peame nüüd hoidma fookust Eesti meistriliiga järelejäänud mängude jaoks,” lausus Kairys lõpetuseks.

scroll to top