Lisaajast ja Schmalzi 26 punktist ei piisanud: Pärnu on võidu kaugusel pronksmedalitest

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas teenis kolmapäeval Pärnu Sadam raske võidu lisaajaga päädinud põnevusmängus TalTechi üle ning asus pronksiseeriat 2-0 juhtima.

Pärnu Sadam – TalTech 79:73 (13:11, 18:22, 13:15, 22:18, 13:7)

Kodumeeskond oli mänguks paremini valmis, asudes 12:4 juhtima. Avaveerandi lõpus tõid vajalikke korve Eric Schmalz ning Jaan Puidet, vähendades vahe kahele punktile. Neli ja pool minutit pidi TalTech veel tagaajaja rolliga leppima, misjärel tabas kaugviske Sander Viilup ning seis oli külaliste kasuks 22:20. Poolteist minutit enne poolajale minekut viis Demetre Rivers Pärnu punktiga ette, aga taas oli Puidetil ja Schmalzil vastused olemas.

Kolmandal veerandajal tasavägine heitlus jätkus. Mitmel korral kahe tiimi vahel eduseis vahetus, aga otsustavale neljandikule mindi vastu TalTechi 48:44 juhtimisel. Henri Wade-Chatmani kaheksa ning Mihkel Kirvese kahe punkti toel tegi Pärnu seejärel 10:0 spurdi. Initsiatiiv oli võõrustajate käes, ent TalTech püsis tihedalt kannul ja 2.52 enne lõppu viis Schmalz omad kaugviskest 60:59 juhtima. 19 sekundit enne lõpuvilet tabas Wade-Chatman lähiviske, millega oli Pärnu 66:64 peal. Justin Alexander Alstoni ebasportlikust veast sai Schmalz aga kaks vabaviset realiseeritud ning tagamängijal oli võimalus ka võit ära vormistada, kuid pall korvirõngast viimasel sekundil ei läbinud ja järgnes lisaaeg.

Pärnu läks Riversi kaugviskest 69:66 taas juhtima, aga Gregor Arbet tabas samuti kolmepunktiviske. Saimon Suti punktidest pääses kodumeeskond aga 76:71 ette ning vaatamata sellele, et Schmalz suutis kaotusseisu veel kolmele punktile vähendada, ei jõudnud TalTech enam korvini ning pärnakad said 79:73 võidu kätte.

Lauapalle võttis kumbki võistkond 45, kuid ründelauas jäi TalTech 12-10 peale. Korvisööte jagas Pärnu aga 23 TalTechi kümne vastu ning võõrustajate visketabavus oli samuti parem, 40%-34%.

Henri Wade-Chatman viskas Pärnu eest 17 punkti, kogus 8 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Demere Riversi nimele jäi 15 punkti, Saimon Sutt lisas 13 silma ja 9 lauapalli. Kaksikduubli tegi Justin Alexander Alston 12 punkti ning 11 lauapalliga, Mihkel Kirves kogus 10 silma, 7 lauapalli ja 6 korvisöötu.

TalTechi poolelt kerkis üleplatsimeheks Eric Schmalz, kes viskas 26 punkti. Jaan Puidet lisas 15 silma ja 5 lauapalli ning 11 punkti tõi Gregor Arbet.

Seeria kolmas mäng toimub reedel, 10. mail Tallinnas.