VIDEO | Kriisa tegi hea esituse, kuid Žalgiris alustas noorte Euroliiga finaalturniiri napi kaotusega

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Kerr Kriisa koduklubi Kaunase Žalgirise U18 meeskond alustas Hispaanias Vitoria-Gasteizis peetavat noorte Euroliiga finaalturniiri kaotusega, jäädes alagrupi esimeses mängus 83:85 alla Müncheni Bayernile.

Žalgiris oli tagaajaja rollis sisuliselt terve kohtumise, kaotades avaveerandi 23:24, poolaja 44:55 ning olles enne viimast kümmet minutit taga juba 57:73. Viimasel veerandil suutis Žalgiris vahet jõudsalt vähendada, ent pidi lõpuks siiski leppima kahepunktilise kaotusega.

Algviisikus alustanud Kriisa teenis oma meeskonnast enim mänguaega – 30 minutit ja 22 sekundit – ning kogus 19 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 3/10, vabavisked 2/2), 5 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi 18-aastane mängujuht 2 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Üleplatsimeheks kerkis Kriisa meeskonnakaaslane Mantas Rubštavicius, kes viskas eestlasest vaid ühe punkti rohkem. Bayerni parimad skooritegijad olid Jason George ja Sasha Grant, kes kogusid mõlemad 19 punkti.

Homme läheb Kaunase Žalgiris vastamisi Iisraeli klubi Tel Avivi Maccabiga, kes kaotas täna serblaste Belgradi Mega Bemaxile 69:80.