fbpx
Close

Rimas Kurtinaitis: Kalev/Cramo probleem play-offis oli lühike pink ja vähene kogemus

-Rimas Kurtinaitis | Foto: Siim Semiskar

-Rimas Kurtinaitis | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliiga koduleht avaldas mõnda aega tagasi pika ja põhjaliku intervjuu Himki peatreeneri Rimas Kurtinaitisega, milles leedukas puudutas lisaks oma meeskonnale ka Kalev/Cramo ja Kaasani Unicsi veerandfinaalseeriat ning kaasmaalase Šarunas Jasikeviciuse potentsiaalset NBA-sse minekut.

Intervjuust selgub, et Himki peatreener hoidis silma peal ka Unicsi ja Kalev/Cramo seerial. „Esimene mäng oli üsna tasavägine, kuid rotatsioonis on Kalevil sama probleem, mis Astanal,“ arvab Kurtinaitis ning lisab, et lühikese pingiga on keeruline mängida ja isegi kui meeskond suudab esimese poolaja mängus püsida, siis ühtlase rotatsiooni puudumine annab teisel poolajal ikkagi tunda. „Pikema pingiga meeskonnad saavad teha iga 2-3 minuti tagant vahetusi, ilma, et mäng kaotaks kvaliteeti, stiili või agressiivsust,“ ütles Kurtinaitis, kelle juhitav Himki sai veerandfinaalis 3-0 jagu Astanast ning kohtub nüüd just Unicsiga.

„Lisaks pole need kaks meeskonda harjunud play-offi režiimiga. Himki ja Unics mängisid Euroopas ja neil oli kolm tugevat mängu nädalas. Astanal ja Kalevil seda kogemust pole. Nad on koduliigades kindlad favoriidid ning enamik vastastest ei paku neile suurt väljakutset,“ ütles Himki peatreener ja lisas, et Tallinna klubi vähene kogemus tuli ilmsiks Unicsi ja Kalevi teises mängus, kui Kaasan otsustas mängu ära juba esimesel veerandil 40:13.

Eraldi tuli juttu ka Kaunase Žalgirise peatreenerist Šarunas Jasikeviciusest ning NBA-st. Kurtinaitise arvates on kaasmaalase ookeani taha minekul suur küsimus, kas teda saadab seal samasugune edu nagu Euroopas. „NBA-s otsustab treeneritöö väga vähe. Seal on hoopis teistsugune stiil. Liiga reeglid on tehtud nii, et mängijad saaksid individuaalselt särada. Kui sinu meeskonnas on mängijad, kes teavad, kuidas kõrgel tasemel üks-üks mängida, siis võid sa edule loota, aga Euroopa strateegiad ei tööta seal,“ arvas Himki peatreener.

Kurtinaitis tõi näitena välja praeguse Pireuse Olympiakose peatreeneri David Blatti, kes oli aastatel 2014-16 juhendas poolteist hooaega Cleveland Cavaliersi. „Ta tegi Clevelandis head tööd, kuid ikkagi polnud klubi mingitel põhjustel temaga rahul. Arvatavasti sellepärast, et ta püüdis meeskonda distsiplineerida,“ spekuleeris leedukas ja nentis: „Kuidas sa NBA-s neile miljonäridele reegleid kehtestad?“

Himki loots ei arvanud, et Jasikevicius peaks minema kohe NBA peatreeneri kohale. „Ta on väga andekas, tark ja paljutõotav, kuid esmalt peaks ta Ameerika korvpalli kohta kogemusi hankima,“ sõnas Kurtinaitis.

scroll to top