fbpx
Close

Kalle Klandorf olukorrast Kalevis: ikkagi Martin Müürsepp on praegu paberite järgi peatreener

-Kalle Klandorf | Foto: Siim Semiskar

-Kalle Klandorf | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas pidi laupäeval juba oma kaheksanda kaotuse vastu võtma Tallinna Kalev/TLÜ, kes koos TalTechiga jagavad hetkel tabelis ära Eesti klubide arvestuses kaks viimast ehk 6.-7. koha. Korvpallifännide hulgas on ka palju küsimusi, kas senine peatreener Martin Müürsepp on tiimi juurest lahkunud ja vägesid juhib Kalle Klandorf.

Korvpall24.ee portaal palus Kalle Klandorfil pärast laupäevast kohtumist selgitada nii meeskonna hetkeseisu kui ka tema ja Martin Müürsepa rolli Tallinna Kalevi treeneritepingil. Kogenud Klandorf tõi välja tiimi suurimad murekohad ja hindas ka esiliigast aste kõrgemale proovima toodud ameeriklasest väikese ääre Austin Wrighteni debüüti.

Kuigi te täna saite avaveerandil paremini minema ja võitsite selle 7 punktiga, siis lõpuks andsite mängu teisel poolajal ikkagi käest. Mis täpsemalt juhtus?

Meil kogu mängu olid teatud probleemid. Mängu alguses see ei paista välja sellepärast, et me suudame ka vastu panna. Ega see mäng ei olnud ilus, mis esimene veerandaeg oli. Üks viskas, teine viskas, üks viskas, teine viskas. Kuigi jah, me juhtisime seal mõne punktiga, aga kuskil peab ka kaitse pidama saama. Me ei saa aga kaitses pidama. Patoloogiliselt ei saa kaitset pick and roll mängu ajal pidama. Eestis pole olnud ühtegi meeskonda, kes meile pick and roll mängus ära ei teeks. Sellel on teatavad põhjused, aga mis me neid siin lahkame, see pole üldse oluline praegu.

Rapla mängis vaid 7-mehelise rotatsiooniga ning oleks oodanud, et suudate füüsisega nad lõpuks ära suruda?

Ei, vastupidi. Ma ütleksin, et me oleme füüsiliselt praegu pigem nõrgad. Hakkame tegema füüsist nüüd talvel. Olen teist nädalat meeskonna juures ja näen, et füüsisega ja mõne asjaga veel on probleeme. Pealegi (Karl-Johan) Lipsul oli see esimene mäng pärast pausi ja Mario Paistel on näpp puru. Oleks meil Mario olnud, siis oleks meil üks käik juures olnud ja võib-olla oleksime saanud lõpus kaitses tugevamini mängida. Aga täna lihtsalt seda polnud. Ja (Ron Arnar) Pehkal on silmavigastus, tal silmamuna kukkus üleeile peast välja. Aga mängib kuidagimoodi. See mõjus ka füüsisele kohe. Nii et meil on füüsiliselt küllalt raske, aga loodan, et see läheb paremaks. Mõnedest asjadest oleme kaitses aru saanud, aga pick and roll’i me pole suutnud ära lahendada. Ei rünnakul ega kaitses. Tänapäeval mängitakse väga palju pick and roll’i, aga meil on sellega probleeme ka rünnakul.

Räägi palun lahti, kes hetkel ikkagi on Tallinna Kalevi peatreener, kas Sina või on selleks endiselt meeskonnast eemal olev Martin Müürsepp?

Mina ei ole. Ikkagi Martin on praegu paberite järgi (peatreener) ja ma arvan, et järgmisel nädalal lülitub ta esmaspäevast töösse. Pühapäeval on puhkepäev, aga esmaspäevast ma usun, et ta lülitub juurde.

Sina siis tulid lihtsalt meeskonnale appi selgeks tegema, miks mäng ei suju?

Jah, tahtsin näha, mis sellel võistkonnal häda on. Ega meil hooaja algus ka ju suurepärane polnud. On asju, mida tuleb parandada ja järjepidevalt trennis teha. Sisuliselt ühe nädala – esimesi päevi ei saa lugeda – olen nüüd olnud võistkonna juures. Üht-teist on läinud natuke paremaks. Tartu mäng oli kaitses parem, aga täna oli jälle väga vilets kaitse. Loodan, et läheb (paremaks). Tuleb trenni teha kõvemini, intensiivsemalt ja tänapäevaselt.

Kuidas jäid rahule Kadrina Karudest toodud uue täienduse Austin Wrighteniga?

Eks ta on küllaltki ühekülgne mängija ja üks element tal on – hea läbimurre. Seda ta ka näitas siin.

Aga viskajat meest temast vist ei ole üldse?

Viset tal pole ollagi, ütleme niimoodi. Ta on läbimurdja. Aga tõime esiliigast mehe, kes seal viskab 30 silma. Tuli ta üle vaadata. Aga selgelt mängija on ühekülgne. Ta viskas korvi alt kaheksast viis ja kahest null kolmeseid. Neid kahte viimast kolmest polnud tal üldse vaja visata. See polnud tema töö, nagu öeldakse, aga ega ta veel täpselt ei tea, mis ta töö on. Läheb meelest ära. Eks me oleme rääkinud küll, aga tal läheb mängutuhinas meelest ära.

Eksperdid on palju rääkinud, et Kalevis pole kohati Brandis Raley-Ross ja Siim-Markus Post väljakule koos justkui ära mahtunud. Mis Sinu arvamus selles küsimuses on?

Täna veel võib-olla kõige hullem polnudki. Siin oli alguses hullemaid asju. Aga eks peab vaatama, et Ross on meil niikuinii (ära) mineja. Täna mängis Post isegi hästi oma vigastusest tagasituleku kohta. Viskas 18 punkti. Pallikaotusi on tal alati üsna palju, aga neli resultatiivset söötu tegi ka. Nii et kõige hullem Posti tagasitulek polnud. Aga füüsiliselt jällegi kaitses ei kannatanud mängida.

Brandis Raley-Ross on siis igal juhul Kalevist mingil hetkel lahkumas?

Jah, ta peaks minema detsembris. Nüüd ei tea, kas see on enne karikafinaali või pärast. Ta on mineja. Siis peab vaatama, mis edasi saab. Ega meil neid tagumisi on, kui kõik oleks terved. Aga (Daniel) Beilinson on haige jalaga väljas, Mario Paiste eile viimases trennis murdis näpu jne. (Martin) Jurtom pole käeoperatsioonist taastunud veel. Eks tasapisi seda võimu tuleb meeskonnale juurde, aga vahepeal on tulnud palju kaotusi. Õnneks on kaks nädalat nüüd vahet ja saab trenni teha.

Kuna Post nüüd platsil tagasi, kas ta on ka rahvuskoondisele appi minemas?

Ma ei oska öelda. Tänase seisuga ütles ta, et keegi pole talle midagi teatanud. See on küsimus koondise treeneritele.

scroll to top