fbpx
Close

Viskekontserdi püsti pannud Ihring vedas Rapla võõrsil magusa võiduni

-Mario Ihring | Foto: Siim Semiskar

-Mario Ihring | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevase mängupäeva lõpetasid Eesti klubidest Tallinna Kalev/TLÜ ja Rapla Avis Utilitas. Tasavägiselt kulgenud kohtumise avapoolaeg kuulus Kalev/TLÜ-le, kuid otsustava neljandiku eel oli Rapla jõudnud kahe punkti kaugusele. Seisult 74:74 tegid külalised 11:3 spurdi ja võõrustajad kolmest punktist lähemale enam ei jõudnud. Samal ajal toimunud teises matšis alistas BK Ogre 83:58 Latvijas Universitate’i.

Tallinna Kalev/TLÜ – Rapla Avis Utilitas 83:89 (27:20, 21:22, 18:22, 17:25)

Visketabavus oli mõlemal meeskonnal 49%. Lauavõitlus kuulus 37:30 Raplale (ründelaud 10:7). Korvisööte andis Rapla rohkem 21:13 ja vaheltlõikeid tegi enim Kalev/TLÜ 6:2. Pallikaotuseid kogunes Kalev/TLÜ-l 9, Raplal 13.

Mario Ihring viskas Rapla eest üleplatsimehena 31 punkti, tabades seejuures kaugviskeid 7/9. Lisaks võttis ta 6 lauapalli ja andis 8 korvisöötu. Al-Wajid Aminu lisas 25 punkti ja sai kätte 8 lauapalli. Roberts Freimanis järgnes 16 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisööduga ning Saimon Sutt sai kirja 14 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Brandis Raley-Ross oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 20 punkti ja 6 lauapalliga. Siim-Markus Post kogus 18 ja Emmanuel Wembi 14 punkti, kes võttis veel 7 lauapalli. Austin Wrighten tõi 10 punkti.

“Panime kaitses teisel poolajal kõvasti juurde. Tegutsesime Brandis Raley-Rossi vastu agressiivselt. Vaatasime Tartu mängu ka ja ega agressiivselt ülevälja pressing talle ei meeldi ning eks väsis ära. Rünnakul oli natuke õnne ka. Mario Ihring pani siin paar rasket viset ära, aga kaitse pealt tuli see võit. Teame et Ihring oskab visata. Eks vigastus on tal hoogu maha võtnud, aga trennis paneb viskeid nagu naelu seina. Kumm on meil tõesti päris tühi. Koondisemulli ajal saavad teised natuke rohkem hinge tõmmata,” rääkis Sutt Inspira vahendusel antud intervjuus.

Millised on koondisemulli ootused Sutil? “Nii palju kui tean, siis ega meil kõige parem seis pole. Koroonaviirus mõjutab ja klubid ei lase mängijaid ära. Meil on võimalus võita vähemalt kahest mängust üks. Kõik on mänguvalmis, mina sada protsenti. Loodame, et kõik koroonatestid on negatiivsed ja saame mulliga pihta hakata,” lisas Sutt.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud 2. detsembril, kui vastamisi on BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool Maks & Moorits, Tallinna Kalev/TLÜ – Pärnu Sadam ja TalTech – Rakvere Tarvas.

scroll to top