fbpx
Close

Meistriliigadebüüt 29-aastaselt! Valga-Valka toob meeskonda madalamate liigade staari

Avatar
-Rauno Meerits | Foto: Siim Semiskar

Reedel kinnitas Valga-Valka/Maks&Mooritsa korvpalliklubi Korvpall24.ee portaalile teada olnud infot, et tiimiga liitub viimastel aastatel madalamates liigades säranud ääremängija Rauno Meerits. See tähendab, et energilise mängustiiliga mees teeb oma kõrgliigadebüüdi alles 29-aastasena!

“Rauno on suure südamega võitleja ning aitab meid väljaku mõlemas otsas. Ta on motiveeritud ning meil on hea meel, et ta mängib nüüd Valgas,” sõnas klubi peatreener Marko Zarkovic Korvpall24.ee portaalile pärast kinnitamist, et mängumehe allkirjad on lepingul all.

Nooruses suusatamisega tegelenud ja alles 16-aastasena korvpalli juurde jõudnud Meerits on Viljandimaal kohalikke liigasid mänginud juba rohkem kui kümmekond aastat, aga üle-eestilisele korvpallikaardile kerkis ta hooajal 2015/16 BC Viljandi teise liiga tiimiga.

Oma II liiga debüüthooajal kogus mees kohe 25 kohtumisega keskmiselt muljetavaldavad 25,4 punkti, 13,4 lauapalli, 2,8 vaheltlõiget ja tema vastu tehti koguni 6,7 viga. Oma teisel hooajal sama tiimi eest parandas Meerits statistikat veelgi: 20 kohtumisega 29,5 punkti, 14,5 lauapalli, 2,4 resultatiivset söötu ja 2,1 vaheltlõiget. Sseejuures play-offides olid numbrid veel uskumatumad: 36,6 silma, 15,8 lauapalli ja 12,4 meelitatud viga.

2017/18 tegi Meerits veel ühe eelmistega võrreldava hooaja II liigas ning siirdus seejärel esiliigasse, BC Kalev/Cramo I ridadesse, kus tema hoog vaatamata kõvemale konkurentsile eriti ei raugenud. 21 kohtumisega tõi ta 2018/19 hooajal keskmiselt 19 punkti, 7,7 lauapalli, 2,1 söötu, 1,8 vaheltlõiget ja meelitas vastastelt 5,2 viga.

Alles hiljuti kirjutasime, kuidas Pärnu Sadam annab võimaluse mullu teises liigas säranud 26-aastasele Artjom Rogovoile. Sama meest jahtis suvel tegelikult ka Valga-Valka.

Valga-Valka meeskonnal on hetkeseisuga kirjas nüüd üheksa mängijat: lisaks Meeritsale ka serblane Branko Jereminov, venelane Filipp Gafurov, lätlased Emils Kruminš, Rodrigo Bumeisters, Ricards Daniels Vanags, Davids Denafs ning eestlased Timo Eichfuss ja Rain Raadik.

scroll to top
Inline
Inline