fbpx
Close

INTERVJUU | Tuhkatriinuloo kangelase eesmärk pole pelgalt kõrgliigasse pääsuga veel täidetud

Avatar
-Artjom Rogovoi | Foto: Erakogu

Teisipäeval andis Pärnu Sadama korvpalliklubi teada, et uuel hooajal esindab nende meeskonda mullu II liigas hooaja keskmisena võimsa kaksikduubli kogunud Artjom Rogovoi. Alles 26-aastasena kõrgliigaklubide huviorbiiti sattunud mängumehe peale ihusid tänavu suvel hammast ka Valga-Valka ja Rakvere meeskonnad.

Tippspordis on ühed emotsionaalsemad hetked n-ö tuhkatriinulood, kus lootusetutest olukordadest või pallimängude puhul kuskilt madalate liigade rägastikust murtakse välja ning jõutakse oma ala tippu. Enamus taolisi lugusid ei lõppe kaugeltki alati suure triumfiga, kuid huvitav on neid jälgida alati.

Eesti korvpallis on küllalt levinud see, et noormängijad saavad oma esimese karastuse meeste vahel mõnes madalamas liigas ja liiguvad seejärel edasi meistriliigasse, kuid juba 20-ndate eluaastate keskele jõudnud pallurid reeglina sellist hüpet ei tee. Mõned aastad tagasi jõudis fännide teadvusesse samuti II liigast kõrgliigasse tõusnud Tõnis Peil ning algaval hooajal üritab samalaadset trikki teha aastaid harrastajana mänginud Artjom Rogovoi.

Valgast pärit 26-aastane mees tõusis eelmisel hooajal II liigas Valga Kutseõppekeskuse särgis üheks selle taseme silmapaistvamaks mängumeheks, kui kaheksa kohtumisega kogus keskmiselt 22,1 punkti ja 17,9 lauapalli.

Korvpall24.ee võttis kahemeetrise mängumehega ühendust, et uurida, kuidas õnnestus tal teha selline arenguhüpe, et panna endast huvituma koguni kolm Eesti kõrgliigaklubi ning miks ta otsustas oma meistriliigadebüüdi teha just Pärnu Sadamas.

Kust oled pärit ja kuidas korvpalli juurde jõudsid?

Olen pärit Valgast. Õppisin siis kaheksandas klassis, kui Valgas avati korvpallikool ning tekkis võimalus korvpalli mängida. Sealt kõik alguse sai. Mängisin seal peaaegu kõik oma ülejäänud kooliaja ehk 4-5 aastat.

Basket.ee lehel on enne eelmist hooaega Sinu kohta märge aastatest 2010-12, kui mängisid Valga Korvpallikooli eest II liigat. Kas aastatel 2013-17 pallisid erinevates regionaalsetes liigades?

2012. aastal läksin õppima Tallinna Mereakadeemiasse. Sellest hetkest hakkasin mängima ja trenni tegema kohalikus Tallina Kossuliigas. Lisaks mängisin ka Läti liigas (VBL Vidzemes Basketbola Liga) Valga Welg meeskonna eest. Võtsin osa ka Tartu liigast. Kooli ja töö kõrvalt olen alati otsinud mängimiseks variante, kas mõnes regionaalses liigas või turniiridel.

Kuidas Sul see eelmine hooaeg II liigas numbrite poolest nii hästi õnnestus? Mille pealt see arenguhüpe tuli?

Mul oli suur soov oma oskusi arendada ja otsisin selleks võimalikke variante. Enne trenni ja pärast trenni kasutasin aega oma puuduste kõrvaldamiseks. Töö kõrvalt võtsin aega oma keha vormis hoidmiseks ja aeroobse võimekuse tõstmiseks. Enne hooaja algust korraldati korvpallilaager Jaanus Liivaku juhendamisel, kes oli ka meie tiimi treener lõppenud hooajal. Ta aitas samuti mind arengus, pööras tähelepanu vigadele ja andis soovitusi, kuidas saan parem olla. Tänu oma töökusele ja treeneri abile ja usaldusele saigi tehtud hea hooaeg.

Kas Sinu jaoks on üllatav, et 26-aastasena oled sellise edasimineku teinud, et meistriliiga klubid silma peale panid?

Arvan, et kunagi pole hilja, kui keha ja vaim on valmis. Olen positiivselt üllatunud, et tippklubi annab mulle võimaluse ja keskkonna, kus veel paremaks saada. Olen neile väga tänulik ja proovin teha omalt poolt kõik, et minust oleks kasu. Olen ise väga motiveeritud arenema.

Kes kõrgliigaklubidest Sinu vastu huvi tundsid ja kelle juures ennast reaalselt näitamas käisid?

Olen läbirääkimisi pidanud ka Valga ja Rakvere klubidega ning nende juures ka treeningutel käinud.

Miks just Pärnu osutus valituks?

Pärnu oli ainuke klubi, kes oli oma pakkumistes konkreetne. Rääkisin isiklikult nii klubi mänedžeri kui ka peatreeneriga. Nägin et klubi on minust huvitatud. Sellest otsus ka sündis. Lisaks ka see, et mu praegune elukoht on juba Pärnus.

Kas pühendud uuel hooajal täielikult korvpallile või teed seda töö kõrvalt?

Algaval hooajal teen vaid trenni ja keskendun 100% korvpallile.

Kas Sinu jaoks on meeskonda pääsemisega eesmärk täidetud või plaanid hakata kõvasti võitlema ka mänguminutite eest?

Kindlasti pole eesmärk veel täidetud. Siht on mängida korvpalli ja teha seda hästi, arendades igapäevaselt oma oskusi. Kui olen juba piisavalt hea ja teenin välja treeneri poolt usalduse, siis saan ka rohkem minuteid. Aga selle nimel peab veel kõvasti vaeva nägema.

Kui palju on Sinu hinnangul näiteks II liiga tasemel mängijaid, kes oleksid võimelised ka meistriliigas mängima?

Kindlasti on andekaid mängijaid, kes oleksid samuti selle võimaluse väärilised. Olulised on nende pallurite isiklikud eesmärgid. Arusaadav, et teisest liigast meistriliigasse siirduval mehel tuleb hakkamasaamiseks kõvasti vaeva näha. Küsimus on, kas mängija on selleks valmis.

scroll to top
Inline
Inline