Leedule kaotanud U16 tütarlapsed naasevad Lätist võiduta

-Ivetta-Elizaveta Okuneva | Foto: Siim Semiskar

Lätis Liepajas täna lõppeval Balti matši turniiril jäi Eesti kuni 16-aastaste tütarlaste koondis võiduta, kaotades viimases kohtumises Leedule 53:90 (6:33, 20:15, 9:22, 18:20).

Eesti koondis andis mängu käest juba avaveerandil, mis kaotati koguni 27 punktiga. Poolajaks suutsid eestlannad küll kaotusseisu viie punkti võrra vähendada (26:48), kuid kohtumise kolmas veerand kuulus taas Leedule ja enne viimast kümmet minutit oldi taga 35:70. Lõppkokkuvõttes tuli leppida 37-punktilise kaotusega.

Eesti poolelt jõudis kahekohalise punktisummani ainult Ivetta-Elizaveta Okuneva, kes viskas 10 silma, hankis 5 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 4 vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Anete Elisabeth Adler, Viktoria Kisseljova ja Viktoria Timoštšuk tõid kõik võrdselt 8 punkti ning Diana Švedovskaja lisas 7 silma.

Leedu parimad skooritegijad olid Vilte Andrunaviciute ja Urte Cižauskaite, kes viskasid mõlemad 13 punkti.

Eesti koondis kaotas Balti matšil kõik kolm kohtumist ning jäi viimaseks. Lõplik paremusjärjestus selgub Läti ja Venemaa mängu järel. Kui Leedu, Läti ja Venemaa tütarlapsed sõidavad järgmisel nädalal Põhja-Makedoonias algavatele A-divisjoni Euroopa meistrivõistlustele, siis Eesti U16 koondis jääb tänavu suvisest suurturniirist eemale.