fbpx
Close

Rain Veideman Rakverega liitumisest: nad tegid kõige parema pakkumise

Avatar
-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Pärast kahte vaheaastat meistriliigasse naasnud Rakvere Tarva korvpallimeeskond andis teada, et viimati Itaalia tugevuselt teises liigas pallinud Rain Veidemaniga on käed löödud.

27-aastane Veideman alustas eelmist hooaega Rapla Avis Utilitase meeskonnas, misjärel siirdus detsembri alguses Mantova ridadesse. Tema keskmisteks näitajateks Raplas olid 11 mängu kohta 33,4 minutit, 17,8 punkti, 4,7 lauapalli ja 4,1 korvisöötu. Mantovas olid need vastavalt 25 kohtumist, 33,1 mänguminutit, 14,8 punkti, 2,9 lauapalli ja 3,3 korvisöötu.

Tunamullu tegutses 194 cm pikkune tagamees samuti Itaalia Serie A2 tasemel Udine võistkonnas. Varasemalt on Veideman esindanud veel sakslaste Bayreuthi ja Eesti klubidest Tartu Ülikooli, BC Kalev/Cramot, Kuremaad ning ka 2009/10 hooajal Rakvere Tarva meeskonda. Toona just Rakveres karjäärile tuule tiibadesse saanud Veideman võitis klubiga Eesti meistrivõistlustel hõbemedali.

“Ütlen ausalt, et Rakvere tegi kõige parema pakkumise ja see oligi põhiline põhjus,” kommenteeris Veideman telefoni teel Korvpall24.ee portaalile Tarvaga liitumist. Just Virumaa klubi särgis omal ajal suurele areenile murdnud Veidemanil on klubi ja linna suhtes endiselt soojad tunded: “Sealt see asi mul kunagi algas. Nüüd on nad uuesti tulijad ning miks mitte aidata neid nii palju, kui on võimalust.”

Eelmisel hooajal sarnases olukorras liitus Veideman sügise hakul Raplaga, kuid sai siis veel sama aastanumbri sees lepingu Itaalia esiliigasse. Ka nüüd on välismaalt tema sõnul huvi olnud palju, kuid päris pakkumisteni asi pole jõudnud. Miks see nii on või kas põhjuseks võib olla tema poolt küsitav liiga suur palganumber, seda tagamees kommenteerida ei osanud. “Nagu elu on näidanud, siis võib (välismaalt pakkumine) tulla nii, nagu jumal juhatab,” sõnas Veideman.

Kui välismaalt pakkumine peaks tulema, siis Tarvaga lepingus on sees punkt, mis lubab omal soovil lahkuda. Esimese treeningu Rakvere meeskonnaga teeb Veideman enda sõnul esmaspäeval. Kas kogenud tagamees võtab uues tiimis kohe kätte liidriohjad? “Eks ole näha, mis saama hakkab. Mängud näitavad seda.”

Rakvere tiimi abitreeneri Madis Putko sõnul loodetakse veel korvi alla täiendust tuua. Pilgud on pööratud selle jaoks välismaa poole, vahendab Virumaa Teataja.

scroll to top
Inline
Inline