fbpx
Close

Rain Veideman lahkub Raplast ja naaseb Itaalia esiliigasse

-Rain Veideman | Foto: Rapla KK

-Rain Veideman | Foto: Rapla KK

Rapla Avis Utilitas korvpallimeeskond andis kolmapäeval teada, et nende liider Rain Veideman lahkub klubist tagasi Itaalia esiliigasse, kui liitub Mantova Pompea nimelise klubiga.

Augustis Raplaga hooaega alustades sai kokku lepitud, et soovi korral võib 27-aastane Eesti koondislane klubi juurest välismaale lahkuda. Üheteistkümne eduka mängu järel Raplas ongi mängija saanud Itaaliast sobiva pakkumise. Veideman tõusis oodatult üheks Rapla meeskonna liidriks tuues keskmiselt 17,8 punkti, võttes 4,7 lauapalli ja andes 4,1 resultatiivset söötu.

Meeskonna mänedžer Jaak Karp: “See on olukord, milleks ei taha valmis olla, aga pead olema. Selline kokkulepe oli, seda tuleb austada, soovida Rainile vaid parimat ja liikuda ise edasi. Loomulikult on praktiliselt võimatu asendada Rain eestlasest Eesti koondise tasemel mängijaga. Sellest oleks eriti kahju, kui Rain tuleks asendada välismaalasega. Alustame otsinguid siiski Eesti nimedest ja kindlasti uurime enne üle, mis Läti mängijateturul toimub.”

Ta lisas: “Meeskonnale on see kõva hoop, aga me ei kavatse pead norgu lasta, töötame täie jõuga edasi, tibude lugemiseni on veel aega!”

Mantova Pompeo mängib Itaalias tugevuselt teises liigas ehk Serie A2 tasemel ning on heitlemas samas regioonis, kus Veidemani eelmine koduklubi Udine ning ka noorte eestlaste Kaspar Treieri (Montegranaro) ja Mikk Jurkatamme (Ravenna) meeskonnad.

Mantova on hooaega alustanud kolme võidu ja 7 kaotusega, kuid Veideman saab teoks teha suvel Korvpall24.ee veebilehel välja öeldud mõtte, et suur soov oleks platsil vastamisi minna oma eelmise kodumeeskonnaga.


Täiendatud: Rain Veidemani värsked kommentaarid ülemineku kohta leiab SIIT.

scroll to top