fbpx
Close

Rain Veideman: Udines ei käinud asjad nii, nagu oleks pidanud

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise pikaaegne liider Rain Veideman lõpetas väga keerulise lõpuga hooaja Itaalia tugevuselt teise liiga klubis Udine. Põhimehena suure osa aastast korralikult oma rolli täitnud eestlase asemele toodi mänedžeri nõudmisel hooaja lõpus uus ameeriklasest tagamees.

“Võeti uus mängija ja rohkem mängu ei saanud. Mulle öeldi, et sa oled väga hea vend ja kõik on hästi super, aga me võtsime uue mehe,” sõnas 26-aastane Veideman, kes põhihooaja lõpu ja play-off mängud vaatas erariietes pingi pealt, kuna piirangu tõttu tohtis mängule üles anda korraga vaid kaks välismaalast.

“Ma mängisin terve hooaja mängujuhi positsioonil ja see oli minu jaoks väga hea kogemus, aga uus mees Troy Caupain oli veel vähem mängujuht kui mina. Ma ei oskagi otseselt kogu seda asja kommenteerida, sest kui uus mees oli juba kolm nädalat kohapeal olnud, siis mulle polnud keegi mitte midagi öelnud. Seal ei käinud need asjad nii, nagu oleks pidanud,” võttis eestlasest tagamängija selle saaga Korvpall24.ee portaali palvel kokku.

Seejuures peatreener isegi soovis eestlase sõnul teda mängitada, kuid klubi mänedžeri sõna jäi lõpuks peale. Veideman tegi professionaalse korvpallurina korralikult trennides tööd kaasa, kuid klubipoolne suhtlus oli minimaalne: “Ma ei tea, võib-olla nad lootsid, et ma lähen ise minema. Ma räägin… ma tõesti ei tea, sest mitte midagi ei räägitud.”

“Eks ma alguses olin muidugi tige ja närvis, aga ma mõtlesin endale selle asja paika ja iga asi õpetab,” võtab Veideman ka seda juhtumit väärtusliku kogemusena. Tema kinnitusel on juba agendiga arutatud ka järgmise hooaja asju ning töö uue klubi leidmiseks käib aktiivselt.

Veideman on praeguseks juba tagasi Eestis ning juunis algavas koondiseaknas on tagamees kindlasti oma panust andmas. Kas Itaalias kogetu on mehes tekitanud ka suurema mängunälja, mida koondises kustutada? “Absoluutselt!” oli Veidemani resoluutne vastus.

Itaalia esiliigas ehk Serie A2 tasemel sai ta mängida kahel hooajal ning taset peab ta väga korralikuks: “Minu arvates on see suhteliselt tugev. Ma arvan, et see teine regioon on natukene nõrgem, aga meie poolel oli vaid kaks viimast tiimi veidi kehvemalt komplekteeritud. Ülejäänud seltskonnas võisid kõik kõigile kaotada. Koduväljakueelis oli seal meeskondadel väga tugev.”

Veidemani sõnul on ta kohalike itaallastega suhelnud ka kõrgliiga taseme teemal ning kohalikud on seda meelt, et esiliiga tipus mängivad tiimid võiksid vabalt kõrgliiga tagumise otsaga võrdselt põrutada.

Itaalia esiliigasse siirduks Veideman hea meelega tagasi, kasvõi selleks, et Udine klubi juhtkonnale tõestada oma väärtust: “Eriti tahaks minna tagasi just sinna konverentsi, et saaks selle klubi seal mõnes mängus sõlme keerata. Udine võistkond ja staff mulle väga meeldis ning fännid olid super. Aga kaks ülemise otsa meest seal klubis, neile tahaks näidata küll… Aga tegelikult me läksime lõpuks sõbralikult laiali.”

Veideman sai kogu hooaja peale mängida 27 liigamängu ning tema keskmised näitajad olid 30,7 minutit, 12,8 punkti, 3,7 lauapalli, 3,2 korvisöötu ja 0,9 vaheltlõiget.

scroll to top