fbpx
Close

Mark-Andreas Jaaksoni õppetund Tšehhi akadeemiast: kui kaitses ei mängi, saad palju istuda!

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy Facebook

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy Facebook

Eelmise aasta lõpus Prahas asuvasse korvpalliakadeemiasse GBA (Get Better Academy) siirdunud TTÜ Korvpallikooli õpilane Mark-Andreas Jaakson lõpetas Tšehhis hooaja U19 liiga kolmanda kohaga. Suvel on noormehel plaanis treenida koos Eesti U18 koondisega.

GBA U19 võistkonna eest tegi Jaakson Tšehhi noorte meistrivõistlustel kaasa 12 kohtumist ning sai kirja keskmised näitajad 18,2 minutit, 6,1 punkti, 2,7 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu.

Veebruari lõpus peetud Euroliiga noorteturniiril sai ta kolmes kohtumises keskmiselt kirja 33,5 minutit, 11 punkti, 4 lauapalli, 4 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 2,3 pallikaotust ning 2,3 isiklikku viga.

Korvpall24.ee portaal võttis 18-aastase ja 198 cm pikkuse tagamängijaga ühendust ning uuris, kuidas ta uue kogemusega hakkama sai, mis muljed sellest hooajast kaasa võtab ning millised on plaanid lähitulevikuks.

Kas jäid individuaalses plaanis oma esitustega GBA U19 tiimis sel hooajal rahule?

Nii ja naa. Üldiselt oleks saanud paremini tegutseda ja seda just kaitse poole pealt.

Milline oli treenerite tagasiside hooaja lõpus?

Treenerite tagasiside oli põhjalik ja sellest saab palju õppida. Tahetakse, et oleksin agressiivne mõlemal pool väljakut – nii rünnakul kui ka kaitses. Näidati kätte ka mu nõrgemad kohad, millega pean suvel tööd tegema.

Kuidas näeb välja Su suvi? Kui palju puhkad ning millal taas treeningutega alustad ja mis suvised treeningeesmärgid on?

Kogu suve teen kaasa U-18 koondise ettevalmistuse ja turniirid. Enne juunit saan natukene puhata ja siis hakkavad juba treeningud pihta.

Kas järgmisel hooajal jätkad GBA akadeemias? Kas oskad juba ka öelda, mis on need eesmärgid, mida tahaksid järgmisel hooajal saavutada?

Jah, jätkan samas akadeemias ka järgmisel hooajal. Eesmärgid on ennast veel edasi arendada erinevates korvpallimängu elementides ning saada tugevamaks nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Tahan enda kallal palju tööd teha ning kanda võistkonnas liidrirolli. Suure tõenäosusega hakkan ka meeste esiliiga võistkonnas mängima.

Kui populaarne Tšehhis korvpall on? Kas oled käinud vaatamas ka sealset meistriliigat?

Siin on korvpall väga populaarne, meistriliiga mängudele ei ole veel jõudnud.

Mis olid Sinu jaoks peamised erinevused kodumaal mängimise ja võõras keskkonnas elamise ja mängimise vahel?

Siin on intensiivsus mängudes palju kõrgem kui Eestis. Elamisega suurt erinevust polnud, kuna elan sarnases elamus nagu on Audentese ühikas.

Mis oli suurim õppetund, mille poolest aastast GBA akadeemiast kaasa võtad?

Kui kaitses ei mängi, siis saad palju istuda!

scroll to top