fbpx
Close

Mark-Andreas Jaakson: mängud Euroliigas olid senise karjääri raskeimad

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Euroliigas peeti läinud nädalavahetusel järjekordne noorteturniiri etapp, kui kaheksa tiimi kogunesid Belgradis. Tšehhi korvpalliakadeemia GBA ridades sai kolme mängu võrra väärtuslikku kogemust 18-aastane tagamees Mark-Andreas Jaakson.

Turniiri viimases kohtumises itaallaste Veneetsia Umana Reyeri vastu eestlane kaasa teha enam ei saanud, kui vigastas Belgradi Mega Bemaxi vastu hüppeliigest ja trauma ei lubanud mängida.

“Need kohtumised, kus ma väljakul olin, olid minu jaoks kõige raskemad mängud, mida senise karjääri jooksul olen mänginud. Omavanuste seas ikkagi kõige kõrgem tase Euroopas ning iga päev sellist võimalust ei teki. Tore, et sain palju minuteid ning uusi kogemusi,” kommenteeris Jaakson portaalile Korvpall24.ee.

Jaakson tegi Belgradis kõik kolm mängu Balkani klubide vastu, kui sai mõõtu võtta horvaatide Zagrebi Cibona ning serblaste Belgradi Partizani ja Belgradi Mega Bemaxi eakaaslaste vastu.

“Horvaadid ja serblased näevad minu meelest selles vanuses välja juba üle 20-aastased,” rääkis Jaakson. “Mängutempo oli kõvasti kiirem, palju suruti palli korvi alla oma pikkadele ning 40 minutit pandi kõva üleväljapressingut. Tunne oli selline nagu mängiks meeste vastu mitte U18 vanuseklassis.”

scroll to top