fbpx
Close

Jaakson ja Loigu aitasid Euroliiga noorteturniiril Tšehhi akadeemia viiendaks

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Euroliigas peeti läinud nädalavahetusel järjekordne noorteturniiri etapp, kui kaheksa tiimi kogunesid Belgradis. Sel korral oli võistlustules kaks eestlast, kes esindasid Tšehhi korvpalliakadeemia GBA ridu.

Prahas asuva GBA meeskonnas tegid kaasa 18-aastane Mark-Andreas Jaakson ja 16-aastane Andre Loigu. GBA saavutas lõpuks viienda koha, kui viimases kohtumises mängiti 72:55 üle itaallaste Veneetsia Umana Reyer.

Ametlikult 195 cm pikkusena märgitud Jaakson sai kolmes kohtumises keskmiselt kirja 33,5 minutit 11 punkti, 4 lauapalli, 4 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 2,3 pallikaotust ning 2,3 isiklikku viga. Visketabavus kolme kohtumise peale oli eestlasel koguni 77,8% kahestel ja 38,5% kolmestel, vabaviskeid tabas ta 66,7-protsendiliselt.

Jaakson viskas avamängus horvaatide Zagrebi Cibona vastu 33 minutiga 15 punkti, jagas 4 söötu ja hankis 3 lauapalli. Belgradi Partizani vastu piirdus ta 33,5 minutiga 4 punktiga, kuid jagas 5 söötu ja hankis 3 lauapalli. Belgradi Mega Bemaxi vastu kogunes tema kontole 35 minutiga 14 punkti, 6 lauapalli, 3 söötu ja 2 vaheltlõiget. Viimases kohtumises Jaakson kaasa ei teinud.

Euroliiga lehel 180 cm pikkusena märgitud Loigu teenis minuteid kõigis neljas mängus ning tema keskmisteks numbriteks jäid 8,1 minutit, 1,5 punkti, 1,3 korvisöötu, 1 lauapall ja 1,5 pallikaotust.

Turniiri võitis serblaste Belgradi Crvena Zvezda, kes sai finaalis 90:59 jagu linnarivaalist Partizanist. Belgradi klubide ülemvõimu tsementeeris Mega Bemax, kes sai kolmanda koha kohtumises 85:70 võidu türklaste Istanbuli Anadolu Efesi üle.

scroll to top