fbpx
Close

Eesti korvpalliarmee USA-s saab uuel hooajal täiendust veel kahe noormängija näol

-Andre Loigu ja Karl Gustav Paloots | Foto: nwcmensbasketball

-Andre Loigu ja Karl Gustav Paloots | Foto: nwcmensbasketball

Uuel hooajal suure lombi taga USA-s korvpallimängivate Eesti noorte arv on plahvatuslikult kasvanud ning juuni alguses andsid oma nõusoleku Northwest College’isse siirdumiseks ka seni Tšehhi korvpalliakadeemias Get Better Academy pallinud Andre Loigu ja Karl Gustav Paloots.

Juulis 19-aastaseks saav 184 cm pikkune tagamängija Loigu ja ja temast veidi enam kui pool aastat vanem ehk juba jaanuaris 19-aastaseks saanud 206 cm pikkune keskmängija Paloots lähevad õppima ja korvpalli mängima Wyomingu osariigis Powelli linnas asuvasse Northwest College’isse.

Kuigi kõnealune kool pallib kolledžispordi mõistes madalamas liigas ehk NJCAA (National Junior College Athletic Association) sarjas, on Northwest College’ist läbi käinud viimati NBA klubi Toronto Raptorsi hingekirja kuulunud suur äär Chris Boucher ning 1970-ndatel NBA-s 12 aastat tiirelnud väike äär John Johnson, kes 1979. krooniti Seattle Supersonicsi ridades ka unistusteliiga tšempioniks.

Kõiki uuel hooajal USA-s mängivaid Eesti korvpallureid saad vaadata Korvpall24.ee loodud kaardilt, kuhu kogume järgemööda kõik piiri taga tegutsevad Eesti kossumehed- ja naised. Vaata kaarti SIIT.

scroll to top