fbpx
Close

Tšehhi korvpalliakadeemias harjutav Jaakson: on näha, et jõusaali tehakse siin korralikult

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Eelmise aasta lõpus Prahas asuvasse korvpalliakadeemiasse GBA (Get Better Academy) siirdunud TTÜ Korvpallikooli õpilane Mark-Andreas Jaakson tegi Tšehhis oma esimesed mängud. Enda sõnul on ta uue rutiiniga hästi kohanenud ning keskendub noorsportlasele kohaselt treenimisele, puhkamisele ja õppimisele.

“Kohanemine on läinud üpris hästi, sest siinsed mängijad ja treenerid on kõik väga muhedad ja mind võeti kiiresti omaks. Iga päev on kaks trenni, teisipäeval ja kolmapäeval lausa kolm. Üks trenn on individuaalsete oskuste arendamine, teine trenn on võistkonna ühine trenn. Vaba aeg kulub siin peamiselt puhkamiseks ja õppimiseks,” rääkis tagamängija portaalile Korvpall24.ee oma igapäevarutiinist.

Seni pidi Jaakson Tšehhis leppima vaid treeningutega, kuid möödunud nädalavahetusel sai ta ka mängijalitsentsi ning osales esimeses kahes U19 liiga kohtumises, kus teises tõi juba oma meeskonna ühe edukaimana 15 punkti.

“Esmaspäevast reedeni on 12 trenni ning nädalavahetuseti on mängud. Üle nädala on kaks U19 liiga mängu ning iga nädal on üks meeste mäng. Sain litsentsi alles hiljuti, kui 18-aastaseks sain. Esimesed mängud olidki sellel nädalavahetusel U19 liigas. Esiliigaga läheb veel aega, kuna seal vaja veel eraldi mingid paberid korda ajada,” kommenteeris Jaakson.

Tema sõnul on esimeste muljete järgi Tšehhi U19 liiga tase üsna hea: “Eestis küll U19 liigat pole, aga siin on selles vanuses poisid juba päris tugevad ja näha on, et jõusaali tehakse korralikult. Üldine tase on täitsa hea, paljud satsid konkureeriks Eestis meistritiitlile. Siin suudavad mitmed meeskonnad esimese otsa tiime üllatada.”

Jaaksoni sõnul on tal leping GBA-ga järgmise hooaja lõpuni.

scroll to top