Raiend tegi viimasel veerandil neljakesi mänginud GBA eest kaasa kõik 40 minutit

-Illimar Raiend | Foto: Siim Semiskar

Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlustel käis möödunud nädalavahetusel kahel korral väljakul Illimar Raiendi ja Andre Loigu kodumeeskond GBA Jindrichuv Hradec, saades kirja võidu ja kaotuse.

Laupäevases kohtumises alistas GBA Jindrichuv Hradec koduväljakul kindlalt Litomerice Slavoj tulemusega 85:52 (24:13, 19:5, 21:20, 21:14). Raiend sekkus mängu vahetusmeeste pingilt ning viibis platsil 18 minutit. Tema arvele kogunes selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 0/1), sama palju lauapalle, üks resultatiivne sööt, 2 vaheltlõiget ja üks isiklik viga.

Pühapäeval võõrustati Libereci YDEA Kondorit, kellele jäädi alla lausa 58:104 (19:23, 9:33, 10:30, 20:18). Mängule vaid viie mehega tulnud GBA võistkond jäi kolmanda veerandaja viimasel minutil sootuks neljakesi, sest viie veaga langes pingile Matej Šperl. Kõik 40 minutit platsil viibinud Raiend viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 23 punkti (kahesed 5/14, kolmesed 4/19, vabavisked 1/6), hankis 8 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, blokeeris 2 vastaste pealeviset ja tegi 3 vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid 8 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Loigu kummaski mängus võistkonna koosseisu ei kuulunud.

GBA Jindrichuv Hradec on kaks vooru enne põhihooaja lõppu kogunud 16 võitu ja neli kaotust, millega hoitakse turniiritabelis teist kohta.