Asi ja Vaino said otsustavas play-off mängus kirja kahekohalise punktisumma

-Tartu Ülikool/Kalev | Foto: Siim Semiskar

Naiste Eesti-Läti-Leedu ühisliigas pidas pühapäeval Tartu Ülikool/Kalev teise otsustava kohtumise Kaunase Aistes-LSMU klubiga. Kui paar päeva varem võeti vastu napp kaotus kodusaalis, siis ka võõrsil jäädi Leedu klubile alla 61:71 ning finaalturniirile ei pääsetud.

Esimese kaheksa minutiga tegi Eesti poolt skoori vaid Anna Gret Asi, tabades 2 kahepunktiviset ja 4 vabaviset. Veerandi lõpus sai Belinda Lepmets kirja kolmese ja Kadi Kals kahese ning seis 13:21. Teisel veerandil visketabavus küll paranes 17 punktile, kuid leedulannas viskasid taas 21 punkti ja poolajale mindi seisuga 30:42.

Kolmas veerand algas Lepmetsa ja Vaino kolmestega, seejärel lisas Asi kahese, mille peale vastased minutilise mõttepausi võtsid. Eestlannad olid viigist punkti kaugusel, kui vastased neljandal minutil veerandi skoori vabaviskega avasid, kuid siis tabati 3 kolmest ja Eesti klubi jäi veerandi lõpuks kaotusseisu 49:54. Viimasel veerandil ei suutnud Tartu naiskond enam järgi tulla, veerand kaotati 12:17 ja mäng lõppes 10 punktilise kaotusega ja sellega sai hooaeg ühisliigas läbi.

Mängu suurim skooritegija oli Anna Gret Asi, kes platsil viibitud 34 minutiga viskas 24 punkti (kahesed 8/17, vabavisked 8/10), võttis 6 lauapalli, andis 5 resultatiivset söötu ning minut enne mängu lõppu sai kirja 5. isikliku vea ja lahkus mängust.

Eleriin Vaino sai 38 minutiga kirja 18 punkti (kahesed 4/11, kolmesed 2/4, vabavisked 4/6), 9 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 4 isiklikku viga. Belinda Lepmets viskas 11, Anna Jürissaar 6 ning Kadi Kals 2 punkti.

Võitjate poolel viskasid Karolina Kazociunaite 20 ja Santa Baltkojiene ning Martyna Petrenaite võrdselt 15 punkti.

Tartu Ülikool/Kalev sai sellel hooajal ühisliigas kirja 5 võitu ja 8 kaotust. Naiskonna resultatiivseim mängija oli Anna Gret Asi, kes keskmiselt viskas mängus 22,7 punkti, võttis 5,6 lauapalli, ja andis 5,2 resultatiivset söötu.

Finaalturniiril mängivad Riia TTT, Vilniuse Kibirkštise klubi, Kaunase Aistes-LSMU ja SBK Liepaja/LSSS.