fbpx
Close

Tartu esindusnaiskond võitis üle kolme kümnendi taas Eesti meistritiitli!

-Eesti naiste meister 2020/21 Tartu Ülikool/Kalev | Foto: Tartu Ülikool Maks & Moorits Facebook

-Eesti naiste meister 2020/21 Tartu Ülikool/Kalev | Foto: Tartu Ülikool Maks & Moorits Facebook

Tartu Ülikool/Kalev alistas naiste korvpalli meistriliiga finaalseeria kolmandas mängus Tallinna Ülikooli 79:65 ning krooniti 30-aastase vaheaja järel taas Eesti meistriks.

Tartlannad võitsid avaveerandi 28:13, kuid pealinna naiskond vähendas poolajaks vahe üheksale, 42:33. Tasavägise kolmanda mänguperioodi suutis Tallinna Ülikool võita kolme punktiga ning otsustava neljandiku eel oli kodunaiskonna eduseis kahanenud kuuele punktile, 61:55, kirjutab Basket.ee.

Kogu tänavuse hooaja vältel ilusat korvpalli näidanud Tartu ei jätnud viimasel kümnel mänguminutil midagi juhuse hooleks ja võttis lõpuks kindla 79:65 võidu. Viimati tuli Tartu esindusnaiskond Eesti meistriks 1991. aastal, kui tiitli võitis Paavo Russaku juhendatud Basket MSI. Kahes esimeses finaalseeria mängus alistasid Toomas Liivaku hoolealused Tallinna naiskonna numbritega 98:72 ja 69:58.

Võitjate poolelt kogusid võrdselt 17 punkti Anna Gret Asi ja Marie Roosalu. Esimene neist kogus lisaks kolm lauapalli ja seitse resultatiivset söötu. Roosalu võttis ka kaheksa lauapalli. Sandra Reinvaldi arvele jäi 10 punkti ja 8 lauapalli.

Tallinn Ülikooli resultatiivsemad olid Merike Anderson 17 ning Birgit Piibur ja Laina Mesila-Kaarmann võrdselt 10 punktiga. Viimane kogus ka 13 lauapalli.

scroll to top