fbpx
Close

Tšehhist kahjutundega lahkunud Mihkel Kirves: klubiga klappis ja põgusalt sai räägitud järgmisest hooajast

Avatar
-Mihkel Kirves | Foto: Mmcité1 Basket Brno Facebook

Lõppenud hooaega Slovakkia kõrgliigaklubis Levice alustanud, kuid jaanuari lõpus Tšehhimaale Brno meeskonda siirdunud pärnakas Mihkel Kirves jõudis kogu maailmas elu uppi keeranud COVID-19 viiruse tõttu tekkinud eriolukordadest vaatamata veel viimasel hetkel tagasi kodumaale. 23-aastane ja 198 cm pikkune ääremängija tõi Tšehhi liigast kaasa positiivsed tunded.

“Esmaspäeva õhtul jõudsime Eestisse,” rääkis Kirves Korvpall24.ee portaalile. “Meil pigem vedas lendudega, kuna piletid said esmaspäevaks ostetud täitsa viimasel minutil. Alates teisipäevast oleks kindlasti keerulisem olnud, kuna Air Baltic tühistas alates tänasest oma lennud.”

Kui paljud välismaalt saabunud eestlased peavad järgmised kaks nädalat veetma karantiinis, siis Kirvesele otseselt sellist käsku ei antud. “Lennujaamas peeti mulle lühike loeng küll, aga kuna mul pole esinenud haigussümptomeid, siis otseselt karantiinis olema ei pea,” sõnas mängumees.

Eestlasest ääremängija sai pärast Slovakkiast Tšehhi liigasse siirdumist uues koduklubis kirja viis matši ning nendes keskmiselt 26,1 minutit, 11 punkti, 6,6 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Tundub, et sümpaatia kahel korral Eesti liiga parimaks kaitsemängijaks valitud palluri ja klubi vahel oli vastastikune.

“Natukene kurb oli sealt selliselt lahkuda. Mängud läksid tõusvas joones ja usun, et oleksime suutnud vähemalt veerandfinaali välja jõuda. Töö jäi pooleli. Klubiga klappis, aga eks paistab, mis edasi saab. Põgusalt sai nendega küll räägitud järgmisest hooajast, aga midagi kindlat pole. Eks praegu on spordis väga keerulised ajad,” avas Kirves veidi ust oma tulevikutegemistesse.

Tundub, et ka tiimi fännidele oli Kirvese tegutsemine sümpaatne, kui klubi Facebooki lehel avaldatud Kirvese lennukile saatmise uudise alla kirjutas poolehoidja nimega Jaroslav nii: “Aitäh, Mihkel, sinu käik oli eeskujulik. Oleks äge, kui nad su järgmisel hooajal tagasi tooksid.”

Kuna hetkel Eestis meeskondlikke treeninguid ei tehta ning enamus spordisaale on samuti oma uksed sulgenud, siis senise karjääri jooksul võimsa füüsisega silma paistnud noormees peab oma taset üksi tegutsedes hoidma. “Nüüd mõnda aega teen iseseisvalt trenni. Käin õues jooksmas ja teen kodus harjutusi,” lubas tänavu esimese väliskogemuse saanud Kirves.

scroll to top
Inline
Inline