fbpx
Close

Austrias esimese välishooaja lõpetanud Saimon Sutt: tundsin end nagu kodus

Avatar
-Saimon Sutt | Foto: Martin Pröll/Proellography

Koroonaviiruse levik on kaasa toonud keerulise olukorra, mistõttu on enamik liigasid nii Euroopas kui maailmas teatanud, et käimasolev hooaeg on lõppenud. Sel nädalal tegi vastava avalduse omakorda Austria meistriliiga, kus Oberwart Gunners’i ridades pallis senimaani ka Saimon Sutt.

Algselt lükkas Austria kõrgliiga kõik mängud mõned nädalad edasi, kuid esmaspäeval otsustati hooaeg sootuks lõpetada. Nii nagu mitmetel korvpalluritel ja meeskondadel, oli ka 24-aastasel Sutil ning tema koduklubil pooleli hea hooaeg, mis võinuks saada kuldse lõpu.

Positiivse poole pealt saab välja tuua, et õnneks jõudis eestlane enne, kui Euroopas liikumine äärmiselt keeruliseks läks ikkagi Eestisse ning teisipäeval teatas Sutt koduklubi sotsiaalmeedia vahendusel enda olukorrast ja tänas Oberwarti fänne.

“Hei fännid. Ma loodan, et teil on kõik korras ja olete terved. Ma jõudsin turvaliselt tagasi Eestisse ja kõik on hästi,” ütles eestlane ja lisas, et jääb siiski igaks juhuks karantiinini.

Kuna tänaseks on kogu reisimine sisuliselt välistatud või oluliselt raskendatud, leidis 200 cm pikkune Sutt, et klubi tegi mängijate koju laskmisel õige otsuse. “Situatsioon läheb iga päevaga halvemaks ja võib-olla oleksime jäänud võistkonna juurde kinni väga pikaks ajaks,” nentis tagamängija.

Samuti tõi eestlane välja, et Austria ja Eesti inimesed käituvad koroonaviiruse tõttu üsna erinevalt. “Eestis on olukord väga rahutu ja inimesed on juba enamus poed tühjaks ostnud. Tundsin, et Oberwartis oli olukord rahulikum,” märkis Sutt.

“Kokkuvõttes tahaksin teid kõiki südamest tänada. Te olete parimad fännid ja ma tõepoolest nautisin sealset aega. Ma tundsin end nagu kodus ja mul oli heameel teie kõigiga kohtuda,” ütles eestlane Austrias veedetud aja kohta. “Soovin, et te hoiaksite end ja oma tervist ning hoolitseksite oma lähedaste eest. Järgmise korrani! Let’s Go Gunners!”

Eelmistel aastatel Pärnus selgelt üheks põhimeheks kerkinud 200 cm pikkuse tagamängija jaoks oli Austria meistriliigas palliva Oberwarti puhul tegemist tema esimese välisklubiga. Ühtlasi oli Sutt ka esimene eestlane, kes Austria kõrgliigas kunagi pallinud.

Möödunud aastal Pärnu Sadama ajaloolise pronksini viinud 24-aastane mängumees kogus Eesti-Läti korvpalliliigas 30 mänguga keskmiselt 31,8 minutit, 11,5 punkti, 3,4 lauapalli, 3,2 resultatiivset söötu ja 1,2 vaheltlõiget. Lõppenud hooajal Austria meistriliigas tegi Sutt kaasa 19 kohtumises, milles viskas keskmiselt 23 minutiga 11,1 punkti, võttis 3,2 lauapalli, andis 2,2 korvisöötu ja tegi 0,9 vaheltlõiget. Eestlase hooaja kulminatsiooniks kujunes kahtlemata novembri viimasel päeval peetud mäng, kui Sutt tabas ilmeksimatult kõik visked ja paugutas Oberwarti võidumängus 28 silma.

Vahepeal pikki võiduseeriaid näidanud Oberwart lõpetas ootamatult katkenud hooaja 16 võidu ja seitsme kaotusega, mis andis Austria meistriliigas neljanda koha. Teisest ja kolmandast positsioonist lahutas eestlase koduklubi vaid üks võit. Esikohale jäi Klosterneuburgi Dukes (18-5).

scroll to top
Inline
Inline