fbpx
Close

Võimsa viimase veerandaja teinud Pärnu alistas TalTechi ka kolmandal korral ja võitis pronksi

-Pärnu Sadam | Foto: Liina Käärik

-Pärnu Sadam | Foto: Liina Käärik

OlyBet korvpalli meistriliigas alistas Pärnu Sadama meeskond võõrsil TalTechi 63:89 ning seeria 3-0 paremusega teeniti pronksmedalid.

TalTech – Pärnu Sadam 63:89 (19:23, 20:17, 19:22, 5:27)

Külalised pääsesid avaveerandil 20:10 juhtima, aga TalTech kosus ning teise veerandaja esimeseks minutiks oli 11:3 spurt tehtud. Pärnu hoidis initsiatiivi, kuid Sander Viilupi, Oliver Metsalu ja Levi Martin Giese’i juhtimisel vähendati kaotusseis minimaalseks.

TalTechil õnnestus kolmandal veerandajal korra tulla veel punkti kaugusele, misjärel tõid vajalikel hetkedel Henri Wade-Chatman ja Justin Alexander Alston korve ning edasi turvalist vahet hoidnud Pärnu läks viimasele neljandikule vastu seisult 62:58. Viie ja poole minutiga viskas Pärnu 13 silma TalTechi kahe vastu ning sellega olid võõrustajad murtud. Pärnakad tegutsesid viimaste minutiteni rünnakul resultatiivselt ja vastane hoiti vaid viie punkti peal, mis andis kokkuvõttes kindla 26-punktilise võidu.

Ülekaaluka neljanda veerandaja kõrval oli Pärnu parem veel lauavõitluses, mis võideti 44-29, ja ka korvisöötudes, mida anti 29 TalTechi 15 vastu. Seeria eelmistes kohtumistes visketabavusega hädas olnud TalTech jäi ka nüüd selles arvestuses kindlalt alla: 36%-53%.

Pärnu parimana viskas Mihkel Kirves 24 punkti ja kogus 11 lauapalli, Demetre Rivers järgnes 18 punktiga. Justin Alexander Alston lisas 15 silma ning Henri Wade-Chatman oli lähedal kolmikduublile, visates 11 punkti, kogudes 8 lauapalli ja andes 8 korvisöötu.

TalTechi poolelt tõi Sander Viilup 17 punkti. Levi Martin Giese’i nimele jäi 11 punkti ja 8 lauapalli ning Gregor Arbet sai kirja 10 silma.

“See on eesmärk olnud [medal võtta]. Vaieldamatult kõige raskem hooaeg. Jaanuaris oli veel täielik masendus peal, aga veebruaris hakkas kõik ülesmäge minema. Paljud asjad mõjutasid, ka mu enda valikud välismaalastega. Ei tahagi sellest rääkida, lõpuks läks kõik paika. TalTechi on viimasel ajal võib-olla kõige rohkem tambitud, aga nad on tegelikult Eesti kõige stabiilsem sats. Kaks esimest mängu olid paari viske küsimus, igal juhu tegid nad hea hooaja,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Veebruaris saime Justin Alstoniga pusle paika ja siis esiviisiku peal purjetasime. Kui TalTechi ja Rapla käest tappa saime, siis ütlesin, et sel meeskonnal on ikkagi potentsiaali. Tundsin esimest korda, et on võimalik hullult palju kombineerida, erinevaid asju teha. Super välismaalased, sooviks kedagi kindlasti jätta meeskonda. Nad on ma arvan rohkem omaks saanud kui juba omad poisid,” lisas Rannula Kas tiimi ühe liidri Mihkel Kirvese koht oleks mängida kuskil kõrgemal? “Vaatame, võib-olla läheme ise tugevamaks ja ta jääb siia. Olen Eesti patrioot ja tahaks, et poisid liiguksid järjest kõrgemale ja kõrgemale.”

scroll to top