fbpx
Close

Ran Andre Pehka naudib raskeid mänge: olen noor ja uljas ning näen igal pool võiduvõimalust

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

Audentese Spordigümnaasiumi õpilastest koosnev G4S Noorteliiga võistkond jõudis tänavu Eesti I liiga finaalturniirile, kuid pidi seal leppima neljanda kohaga, jäädes poolfinaalis 79:91 alla KA Tallinna Kalev/TLÜ-le ja pronksimängus 80:97 KK Viimsi/Notole. Korvpall24.ee portaalile jagas muljeid G4S Noorteliiga võistkonna üks liidreid, 17-aastane mängujuht Ran Andre Pehka.

“Valus kaotus ja eks see tunne on ka üpriski valus,” sõnas Pehka kolmanda koha mängu järel. “Kui ma õigesti mäletan, siis esimeses mängus kolmandal veerandajal isegi juhtisime ja siis kehva neljanda veerandaja tõttu lagunesime. Ja samuti ka see mäng siin. Final four turniiri tulevad kõik võitma ja me tulime ka, aga seekord läks kahjuks nii.”

Sellegipoolest võtab noor mängumees finaalturniiri kaotusi kui väärtuslikke õppetunde. “Niimoodi õpitaksegi. Oma vigadest ja teiste vigadest ongi kõige parem õppida,” ütles Pehka, kes kiitis väga noortetiimi tänavust sisekliimat. “Me käime kõik koos koolis ja elame ühiselamus – selline kokkukuuluvustunne niisama ei teki!”

Pehka viibis pronksimängus väljakul kauem kui keegi teine – 35 minutit – ning kogus selle ajaga oma meeskonna parimana 20 punkti, 4 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. “Kui ma teisel poolajal väsisin, siis tulid mul mõned rumalused sisse. Võib-olla tõesti ka vastaste kaitse minu vastu paranes. Seda saab nüüd üle vaadata, järeldused teha ja õppida. Olen noor inimene, mulle meeldib õppida,” lausus Pehka enda mängu kohta muiates.

Audentese Spordigümnaasiumi võistkonna neljandat kohta esiliigas võib pidada õnnestumiseks. “Tegelikult olime me ju kuuenda asetusega ja andsime päris korralikud lahingud. Juba see final fouri jõudmine oli natuke nagu eneseületus. Kui nüüd tuleb hetk, mil me natuke maha rahuneme ja kaine peaga vaadata suudame, siis on see asi, mille üle saab uhke olla,” ütles Pehka, kes kogus hooaja jooksul keskmiselt 18,3 punkti, 5,7 lauapalli ja 4,1 resultatiivset söötu mängu kohta.

Kahel eelmisel hooajal mängis Pehka Audentese võistkonnas Eesti meistriliigas. Küsimusele, kumba liigat noormängija ise eelistab, vastas Pehka: “Olen noor ja uljas inimene, minu jaoks on igal pool reaalne võiduvõimalus. Kui peab veel ka noorteklassi mängima, siis esiliiga on parem variant. Aga mulle meeldis väga ka meistriliigas mängida. See, et ma sain mängida nende vastu, keda muidu televiisorist vaatan. See küttis mind hullult üles.”

Pehka jätkab Audentese võistkonna ridades esiliigas tiitlijahti ka järgmisel hooajal. “Saan täiesti uue võimaluse. Sellised asjad on ju väga suured motivaatorid ja need sunnivad hommikuse äratuskella aina varasemaks ja varasemaks panema. Motivatsioon lükkab mind tagant ja küll me järgmine hooaeg (finaalturniiril) tagasi oleme,” ütles noormängija, kes järgmisel kuul tähistab oma 18. sünnipäeva.

Pikka suvepuhkus Pehka siiski nautida ei saa. “Suvel on U18 koondis, seal saab korralikult möllata. See on korvpalluri elu, korvpallur naudib platsil olemist ja mängimist,” sõnas ta lõpetuseks.

scroll to top