fbpx
Close

Vägeva statistikarea kogunud Brown viis Tallinna Kalevi jõuga finaali

-Devonte Brown | Foto: Siim Semiskar

-Devonte Brown | Foto: Siim Semiskar

Eesti I liiga esimeses poolfinaalis alistas KA Tallinna Kalev/TLÜ tugeva viimase veerandi toel G4S Noorteliiga esindusmeeskonna 91:79.

G4S Noorteliiga meeskond asus kiirelt 6:0 juhtima, millele omakorda vastas kalevlaste Devonte Devon Brown kuue järjestikuse punktiga. Ameeriklasest mängumees oli hoos ka terve ülejäänud esimese veerandi, tuues kümne mänguminutiga kokku 15 punkti. Vaatamata sellele haaras Audentese Spordigümnaasiumi esindusvõistkond kümneminutilise mängu järel 27:24 eduseisu, kirjutab Basket.ee.

Teise neljandiku alguses läks kuumaks Kalevi Arminas Kelmelis, kes tabas järjest kolm kaugviset ja viis enda meeskonna ette 35:31. Seejärel sai rünnaku käima ka Indrek Visnapuu ja Rauno Pehka juhendatav G4S Noorteliiga, haarates omakorda punktilise eduseisu (38:37). Tasavägise veerandilõpu järel siirduti riietusruumidesse 45:45 viigiseisult.

Kalev alustas kolmandat mänguperioodi 8:0 vahespurdiga. Noorteliiga sai esimesed silmad pähe kui veerandajast oli mängitud pea neli minutit. Marek Ojamäe tabav vabavise 1.48 enne neljandiku lõppu tõi tabloole taas viiginumbrid – 60:60. Viimasele hingetõmbepausile mindi G4S Noorteliiga 67:64 juhtimisel.

Aivo Erkmaa juhendatav Tallinna Kalev rebis otsustava veerandi esimeses pooles ette 78:73. Noorteliiga ei suutnud rünnakul loogilisi lahendusi leida ning vahe kärises kolm minutit enne normaalaja lõppu kaheksale punktile (83:75). Väiksemaks kui kuus punkti vahe enam ei kahanenud ja Tallinna Kalev liikus 91:79 võiduga homsesse finaali.

Võitjate parimaks kerkis kolmikduubliga maha saanud Devonte Devon Brown, kes kogus 28 punkti, 13 lauapalli, 11 resultatiivse söötu ja 8 vaheltlõiget. Arminas Kelmelis lisas 17, Romet Käämer 12 ning Martin Jurtom 12 punkti ja 10 lauapalli.

G4S Noorteliiga eest tõid võrdselt 18 punkti Ran Andre Pehka ja Oliver Suurorg. 11 punkti ja 7 lauapalliga toetas neid keskmängija Karl-Kristjan Karpin.

Homses finaalmängus läheb KA Tallinna Kalev/TLÜ vastamisi RSK Tarvase ja KK Viimsi/Noto poolfinaalpaari võitjaga.

scroll to top