Lewisest ilma jäänud Kalev/Cramo sai klubi ajaloo esimeses VTB Ühisliiga play-offi mängus kaotuse

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo alustas täna oma ajaloo esimest VTB Ühisliiga play-offi kaotusega, jäädes veerandfinaali avamängus võõrsil 82:92 alla Venemaa klubile Kaasani Unics.

Mäng algas võõrustajate juhtimisel, kuid avaveerandi keskel tegi Kalev/Cramo 8:0 spurdi ja pääses ühe punktiga ette  (12:11). Kaasani Unics ei jäänud aga vastust võlgu ja tegi omakorda 10:1 spurdi. Võitlusliku avaveerandi lõpuks vähendasid kalevlased oma kaotusseisu kolmele punktile – 24:27. Eesti klubi alustas teist veerandit suurepäraselt ning läks Chavaughn Lewise hiilgemängu toel 40:34 juhtima. Veerandaja teine pool kuulus aga täielikult Unicsile ja poolajapausile minnes oli Kalev juba 47:51 kaotusseisus.

Kolmanda veerandi alguses tabas Kalevit suur löök, kui väljakult pidi lõplikult lahkuma juba avapoolajal vigastada saanud Lewis. Kolmas veerandaeg möödus tasavägisemalt ja kahel korral jõudsid kalevlased veel ka viigini, ent neljandiku lõpus rebis Unics seitsme punktiga ette (62:69). Viimasel veerandajal Donaldas Kairyse hoolealused enam ohtlikult lähedale ei pääsenud.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli mängujuht Tony Wroten, kelle arvele kogunes 19 punkti, 3 lauapalli ja 2 korvisöötu. Branko Mirkovic lisas 16, vigastusega välja langenud Chavaughn Lewis 15 ja Arnett Moultrie 14 punkti. Kristjan Kitsing sai parima eestlasena kirja 9 punkti.

Võitjate parim oli Errick McCollum, kes viskas üleplatsimehena 29 punkti. Melvin Ejim ja Raymar Morgan tegid mõlemad kaksikduubli, kogudes vastavalt 20 punkti ja 10 lauapalli ning 15 punkti ja 12 lauapalli.

Kalevlased tabasid viskeid väljakult 28/65 ehk 43%, võõrustajatel olid vastavad numbrid 36/65 ehk 53%. Lauavõitluses jäädi Venemaa klubile alla 31:39.

Kolme võiduni mängitava veerandfinaalseeria teine kohtumine peetakse pühapäeval samuti Kaasani Unicsi koduväljakul.