Jurkatamm ja Ravenna langesid Itaalias konkurentsist, Erkmaa koduklubi edenes poolfinaali

-Mikk Jurkatamm ja Ravenna | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna OraSi kaotas eile õhtul Itaalia esiliiga ehk Serie A2 kaheksandikfinaalseeria kolmandas kohtumises Capo d’Orlando Benfappile 76:92 ning langes konkurentsist.

Koduväljakul mänginud Ravenna asus kohtumist kohe alguses 19:7 juhtima, kuid avaveerandi lõpuks vähenes nende eduseis neljale punktile – 23:19. Poolajaks oldi aga juba 40:49 kaotusseisus ning viimasele veerandile mindi vastu Capo d’Orlando 71:63 juhtimisel.

Pingilt alustanud Jurkatamm viibis väljakul 13 minutit ning kogus selle ajaga 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/5), 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi eestlane ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Eelmisel suvel Ravennaga liitunud Jurkatamm tegi sel hooajal kaasa 33 mängus ning kogus keskmiselt 4,4 punkti, 1,5 lauapalli ja 0,6 korvisöötu.

Astme võrra madalamal ehk Serie B-s alistas Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Ge.Vi. Basket oma alagrupi teises veerandfinaalmängus kodus Fabriano Ristopro 71:61 ning võitis seeria 2:0. Erkmaa Napoli eest väljakul ei käinud.

Poolfinaalseerias läheb Napoli vastamisi Palestrinaga.

Itaalia tugevuselt neljandas liigas ehk Serie C-s võitis Joonas Riismaa kodumeeskond Montale Assi3 Axa teises väljakukkumismängus võõrsil San Vincenzo Basketit 76:68. Seeria on nüüd viigis 1:1. Riismaa Montale koosseisu ei kuulunud.