fbpx
Close

Unicsi peatreener Priftis: Kalev/Cramo on väga hea ründemeeskond

-Dimitrios Priftis | Foto: Siim Semiskar

-Dimitrios Priftis | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo ja Kaasani Unicsi veerandfinaalseeria VTB Ühisliigas lõppes Venemaa tippklubi 3-0 võiduga. Kui Donaldas Kairys kiitis pärast kolmapäevast Kalevi spordihallis kolmandat kohtumist Unicsi peatreenerit Dimitrios Priftist, siis kreeklane omakorda leidis häid sõnu ka Tallinna klubi aadressil.

“Kalev/Cramo on väga hea ründemeeskond. Kui vaadata kõiki meie tänavusi omavahelisi mänge, siis need olid suureskoorilised. Ka põhiturniiri mängud. Tänan oma mängijaid hea esituse eest ning soovin Kalevile edu koduse liiga finaalturniiriks,” sõnas 50-aastane treener pressikonverentsil. “Täna tulime platsile väga keskendunult, kuna siin on saal väga lärmakas. Olen õnnelik, et suutsime kohe esimesest veerandist tõsiselt mängus olla. Oleme nüüd nelja hulgas ja peame edasi võitlema järjest kõvemate tiimide vastu,” lisas Priftis.

Kogenud treeneri arvamust toetab ka VTB Ühisliiga statistika, mille kohaselt on Kalev/Cramo VTB Ühisliigas keskmiselt visatud punktide arvestuses koguni kolmas (89,38 punkti). Maha jäädakse üsknes Moskva CSKA-le (92,04) ja Saraatovi Avtodorile (91,5). Kahepunktivisete arvult ollakse lausa teised, keskmiselt 45,9 viskega, mis näitab kaudselt kõrget mängutempot. Kui võtta kõik visked väljakult kokku, siis on Cramo keskmiselt 67,79 viskega VTB liigas enim ühes mängus peale viskav meeskond.

Kui ajakirjanikud küsisid, kuidas oli Unics valmis Cramo maa-ala kaitse vastu, siis muigas kreeklane, et Eesti klubi üllatas teda selle käiguga, kuid see oli talle kui treenerile heaks kondiprooviks. “Me peaksime suutma kaitses tegelikult veel paremini mängida. Kalevi maa-ala kaitse oli meie jaoks heaks katsumuseks, kuna me väga pole hooaja jooksul saanud selle formatsiooni vastu mängida. Võib öelda, et Cramo aitas mind kui treenerit. Eelistame muidugi mees-mehe vastu mängida, kuid see oli meie jaoks hea treening. Kuna Cramo mängis pidevalt maa-alas, mitte ei pannud seda paariks rünnakuks püsti, siis panid nad meile tegelikult teatava psühholoogilise pinge peale. Aga tulime sellega edukalt toime.”

Kaasani Unics läheb poolfinaalis suure tõenäosusega vastamisi Moskva oblasti Himkiga, kes vajab Astana vastu 2-0 eduseisus olles veel vaid ühte võitu.

scroll to top