fbpx
Close

NBA draftiekspert: valituks osutudes võib Drellil sarnaselt Kurucsile olla oodatust suurem roll juba uustulnukana

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Ameerika spordiportaal SB Nation avaldas Atlanta Hawksi kogukonna leheküljel Peachtree Hoops põhjaliku ülevaate Henri Drellist, milles draftianalüütik Graham Chapple tõi välja eestlase tugevused ja nõrkused.

„See aasta oli Drelli läbimurdeaasta Euroopas,“ kirjutab Chapple ning tõstab esile Drelli debüüdi Bambergi Brose Baskets’i eest Saksamaa Bundesliigas ja kaht Eesti koondisesemängu FIBA maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonis.

Artiklist selgub, et kuna 19-aastane eestlane mängib enamik ajast Saksamaa esiliigas Pro-A-s, siis on täispikkuses mängude videoid temast väga keeruline leida. „Täieliku konteksti jaoks on seda vaja, kuna tipphetked ei räägi kogu lugu,“ kirjutab Chapple ja lisab: „Mina leidsin piisavalt materjali, et Drellile silm peale panna, kuid ma ei saanud temast täit pilti, aga see on piisav, et teha järeldusi (ja tundub, et need kattuvad ka teiste kirjutatuga).“

Seetõttu tuginebki artiklis esitatud skauting Drelli hooaja statistikale Baunach Young Pikes’is ning videolõikudele Eesti ja Gruusia mängust.

Draftiekspert analüüsis eestlase hooaega Bambergi duubelmeeskonnas ja leiab, et need numbrid ei avalda ülemäära muljet. Eriti juhib Chapple tähelepanu Drelli visketabavusele. „Pole vahet, mis positsioonil sa mängid, 40% visketabavus ei ole hea. Eriti arvestades Drelli keskmiselt 11 pealeviset mängus. Sama lugu on kolmepunkti viskega. Tabavus alla 30% on kehv ja seda üle nelja katsega mängu kohta. See on karm. Ka vabavisetel tahaks näha vähemasti 70% tabavust,“ kirjutab Chapple.

Draftianalüütik võtab Drelli ründemängu kokku järgnevalt: „Rünnakul on Drell sujuv ja tundub mitmekülgne. Tema viskeprotsendid pole head, kuid ma ei usu, et see liiga palju tiime temast eemale peletab. Probleemiks on vähene söötmine ja mängujuhtimine. Ei saa öelda, et ta ei oska sööta, pigem on probleemiks valimisolek sööta.“

Chapple’i hinnangul on Drelli tugevaim külg rünnakul põrgatuse pealt endale olukordade loomine. Miinusena toob autor välja, et Drelli ründemängu vaadates paistab valusalt silma, kuidas pall kipub tema kätte kinni jääma ja tundub, et Drell ei ole eriti lahke söötja. Draftieksperdi arvates saaks Drell oma pikkust kasutada eelisena ja sööta üle kaitsjate.

“Drellil on olemas füüsilised eeldused, et NBA-s kaitses hakkama saada,“ arvab Chappel ja lisab: „Pikad käed häirivad viskajat ning see aitab kaasa viske eksimisele, kuna ründajat peab tegema viskeid üle pika käe.“

„Palliga mehe kaitsmisel on Drell kindel ning tema liikumine ja siruulatus annavad talle kaitses eelise. Pallita mehe kaitsmisel on tal tõusud ja mõõnad, kuid üldiselt on tema kaitsemängus piisavalt materjali, et klubid võiksid temast huvitatud olla,“ kirjutab Chapple.

„Drellil on head füüsilised võimed, kuna ta on 206 cm pikk ja tema käte siruulatus on 213 cm – see on suur pluss,“ kirjutab draftianalüütik ja lisab: „Drell kaalub 82kg ja see on tema pikkuse kohta vähe, kuid samas on see ka plussi, sest tänu sellele on tal kiired jalad.“

Draftieksperdi arvates on hiljuti 19-aastaseks saanud eestlane väga huvitav mängija. Autor tõmbas artiklis paralleeli Drelli ja Rodions Kurucsi (Brooklyn Netsis mängiv lätlane, kes valiti möödunud aastal drafti teises ringis 40. valikuna – toim.) vahele, millega viitas sellele, et kui Drell valitakse valitakse drafti teises ringis, siis võib tal olla oodatust suurem roll juba uustulnukana, kuid selleks on oluline maanduda õiges meeskonnas.

scroll to top