fbpx
Close

Mihkel Kirves lahkus Slovakkiast Tšehhi kõrgliigasse suuremate mänguminutite jahile

Avatar
-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeva õhtul Slovakkia klubi Levice eest oma viimases kohtumises 11 minutiga 4 punkti toonud eestlasest ääremängija Mihkel Kirves vahetab mängupaika ja jätkab hooaega Tšehhi meistriliigatiimis Brno.

Pärast enda jaoks viimaseks jäänud Slovakkia liiga mängu sõitis 23-aastane ja 198 cm pikkune Kirves Kagu-Tšehhis – mitte kaugel Slovakkia piirist – asuvasse Brnosse. Esialgu on eestlasel uues klubis küll kahenädalane katseaeg, kuid kui kõik läheb plaanipäraselt, siis jääb Kirves tiimi hooaja lõpuni. Brno tiimi tänavune hooaeg on seni kulgenud väga keeruliselt, kui 3 võitu ja 18 kaotust teeninud meeskond on hetkel 12 tiimi hulgas viimasel kohal.

Hooaega koguni 12-mängulise kaotusteseeriaga alustanud ja hetkel viis viimast matši kaotanud Brno tiimis on nimekirjas neli välismaalast. Tagaliinis toimetavad 34-aastane ameeriklane Bryan Smithson ja temast 10 aastat noorem kaasmaalane Davell Roby, äärel varem Läti klubis Liepaja pallinud sloveeni Andraž Kavaš ja vahetusest sekkub 22-aastane grusiin Zurab Kereselidze, kellel ka Tšehhi pass.

Brno peatreeneriks on mitmeid aastaid Tšehhi koondise ja tippklubi Nymburki abitreeneriks olnud Lubomir Ruzicka. “Kirves mängis selle hooaja alguses Levicega Brno vastu Alpi-Aadria liigas ja jäi Tšehhi meeskonna treenerile silma. Kuna Levices jäi Mihkli roll üha väiksemaks, siis on see talle hea võimalus ennast välisklubis uuesti tõestada,” rääkis Korvpall24.ee portaalile KSM Group’i agent Marten Lombiots.

Kirves ise kommenteeris olukorda Levices: “Mul oli treeneriga palju jutuajamisi, milles ta peamiselt tõi välja, et kasutab mind vastavalt sellele, millise võistkonnaga mäng on. Nende tiimide vastu, kus olid liikuvamad number neljad, kasutas rohkem. Need olid treeneri otsused ning ei õnnestunud tema usaldust võita. Mänguaeg jäi liiga väikseks, mistõttu tegingi otsuse klubist lahkuda.”

Slovakkia kõrgliigas teisel positsioonil paikneva Levice (14-8) eest kogus Kirves lõpuks 22 kohtumisega keskmiselt 13,5 minutit, 5,2 punkti ja 2,7 lauapalli. Alpi-Aadria karikasarjas olid eestlase numbrid nelja matšiga keskmiselt 17,5 minutit, 7 punkti, 4,5 lauapalli ja 2 söötu.

“Brnol on noor võistkond ja küllaltki uus organisatsioon,” kommenteeris Kirves oma värske tööandja kohta ja lisas: “Levice särgis mängisin nende vastu kokku kolm mängu. Brno treener Lubomir Ruzicka võttis ise Levicega ühendust, et minu kohta uurida. Ta näeb, et suudan võistkonnale palju juurde anda.”

Brnol on Tšehhi kõrgliigas järgmine mäng juba kolmapäeval, kui võõrustatakse tabelis haardeulatuses olevat Kralovsti Sokoli (5-16) tiimi. “Kui paberimajanduse korda saab, siis kolmapäeval peaks Kirves juba uue klubi eest platsile jooksma,” andis Lombiots lootust.

“Olen rõõmus, et saan uue võimaluse ennast proovile panna,” lausus Kirves ja lisas lõpetuseks: “Ma usun, et Brnos tekib rohkem võimalusi mängida ja ennast näidata.”

scroll to top
Inline
Inline