fbpx
Close

Pärnakas Mihkel Kirves jätkab karjääri välisklubis!

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Uuel hooajal saab järjekordne Eesti korvpallur oma esimesed tuleristsed välisliigas, kui kogu karjääri Pärnus veetanud ääremängija Mihkel Kirves astub järgmise sammu ning saab võimaluse ennast proovile panna Slovakkia kõrgliigas Levice Patrioti meeskonnas.

Eesti korvpallisõpradele on Levice tuttav meeskond, kuna üle-eelmisel hooajal aitas Tanel Kurbas klubil võita Slovakkia meistritiitli. Mullu Levice edu korrata ei suutnud ning kuigi põhiturniir lõpetati teise kohaga, siis poolfinaalis jäädi mängudega 2-4 alla Prievidzale.

Meeletu võitlejana tuntud 22-aastane ja 198 cm pikkune ääremängija läheb Levicesse oma senise karjääri edukaima hooaja pealt, kui ta aitas Pärnu Sadamal Eesti-Läti korvpalliliigas jõuda play-offi ning Eesti meistrivõistlused lõpetati pronksmedaliga. Hooaja sees ka oma koondisedebüüdi teinud noormees kogus Eesti-Läti liigas 29 mänguga keskmiselt 33,5 minutit, 14,2 punkti, 8,3 lauapalli, 2,6 resultatiivset söötu ja 1,5 vaheltlõiget.

“Lähen Slovakkiasse suure põnevusega ja ootan juba huviga, mis saama hakkab,” kommenteeris värskelt lepingule allkirja andnud Kirves Korvpall24.ee portaalile. “Kuna olengi mänginud ainult Pärnu eest, siis juba keskkonnavahetus ja täiesti uues tiimis mängimine saab minu jaoks olema uus kogemus.”

Mängumees lisas, et tõsiseid huvilisi tekkiski kaks – senine kodumeeskond Pärnu ja Levice. “Seda, kuidas kontakt täpsemalt tekkis, ma ei tea, aga Reinar (Hallik) helistas mulle umbes poolteist nädalat tagasi ning andis teada, et Levice on ühendust võtnud ning neil on huvi. See plaan on kogu aeg olnud, et peaks end välismaal proovile panema ja eks ma ootasin õiget võimalust ja kohta. Peast oli varemgi läbi käinud mõte, et tahaks välismaal jätkata, aga midagi konkreetset polnud seni pakutud. Usun, et praegu on õige hetk minemiseks ja tõestamiseks, et suudan mängida ka mujal kui Pärnus.”

Kirves kinnitas, et on klubi kohta veidi eeltööd teinud ning rääkinud ka Tanel Kurbasega. Lisaks rahvuskaaslasele on klubist tema jaoks tuntud nimesid läbi käinud veelgi, näiteks Pärnus mänginud Nemanja Miljkovic ja Raplas hooaja lõpetanud Brian Williams. Algaval hooajal võtab klubi treeneripingil koha sisse uus mees, alles 33-aastane Michal Madzin. Juba on klubil ka mitmete kohalike meestega lepingud sõlmitud ja Kirves usub, et kokku pannakse korraliku tasemega võistkond.

“Natukene olen võistkonna ja liiga kohta uurinud, aga eks parema pildi saab ette siis, kui ise juba kohal olen ja esimesed mängud mängitud saan. Suvel vahetus ka peatreener ning kindlasti on tal teine käekiri kui eelneval juhendajal. Olen peatreeneriga ka suhelnud ja tean, et ta ootab minult agressiivset mängu, aga täpsemad nõudmised saab paika kohapeal. Endale seatud ootusteks on sulanduda hästi tiimi, võita peatreeneri usaldus, teha korralik hooaeg ja ennast seal tõestada,” analüüsis Kirves eelseisvaid sündmusi.

Kuigi Kokkuta Management’i agendi Marten Lombiotsa ja konsultandi Reinar Halliku vahendatud tehing sai uueks hooajaks juba küllalt varakult lukku, siis kergemalt võtta ääremängija ei plaani: “Suvi on kõige parem aeg enda arendamiseks. Trenni tehes pole vahet, millises klubis ma sügisest mängima hakkan, igal juhul tuleb suvel palju tööd teha ja uueks hooajaks valmistuda. Slovakkiasse peaksin lendama praeguse seisuga augusti alguses ning siis algavad ka tiimiga ühistreeningud.”

scroll to top