fbpx
Close

Reinar Hallik aitab oma kogemuste ja kontaktidega Eesti mängijaid välismaale

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallifännide poolt palavalt armastatud Reinar Halliku tegemistest treeneri ja omanimelise korvpallikooli juhina äsja kirjutasime, kuid Hallikul on üks huvitav tegevussuund veel, kui ta aitab oma nõuannete ja kogemustega Eesti agentuuri Kokkuta Management.

15-aastase mängijakogemusega Hallik on pallinud seitsmes erinevas riigis ning neid kogemusi ja aastatega tekkinud häid kontakte tahabki ta Eesti korvpalli hüvanguks tööle panna.

“Kuna ma olen ise selle asja kõik läbi teinud, siis ma tean enam-vähem mis, kus ja kuidas need asjad toimuvad ja mul on kontakte ka. Kokkuta Management on ennast tõestanud ja viimasel viiel aastal tublisti tööd teinud. Seetõttu läksingi neile appi,” selgitas Hallik oma rolli.

“Meestega, kellega kunagi on koos mängitud, võib viis aastat vahepeal mitte rääkida ja siis uuesti kontakti võttes nagu polekski aega mööda läinud. Võtad neile kõne ja oled justkui alles eelmisel päeval koos olnud,” pole Hallikul suhtlemisega probleeme.

Halliku sõnul sai ta karjääri jooksul sellest maailmast ka mitmeid negatiivseid kogemusi ning see oli üheks põhjuseks, miks ta tahab aidata Eesti korvpalluritel paremini endale välisklubi leida.

“Ma pidin ise hakkama saama, kuid mul oli ka agente. Nimesid nimetamata, aga mul olid mitmed halvad kogemused, näiteks Prantsusmaale minek. Juba siis ma mõtlesin, et mängijakarjääri lõppedes tahan aidata eesti mängijaid, kes on samasuguses teadmatuses,” meenutas Hallik.

Ta lisas: “Mul ei olnud kõrval kedagi, kes suunaks ja aitaks ning ma astusin kõigi tavaliste rehade otsa. Pidin selle kadalipu läbima ja oma vigadest ning erinevate meeskonnakaaslaste lugudest õppima. Neid agente, keda võib nimetada šaakaliteks, neid on väga palju ja see on üsnagi must maailm.”

“Ausaid agente, kes teevad oma tööd südamega, neid ei ole just liiga palju. Minu mõte oligi aidata Eesti mängijaid välismaale minekul oma näpunäidetega või kui neil tekib küsimusi, siis ma oskan veidi suunata,” rääkis Hallik, kes Kokkuta Managementis on kaasatud konsultandina.

scroll to top