Võidulainel Reinar Halliku KK/Iisaku ja Jõgeva VSK/TÜ tõusid esikolmikusse

-Reinar Halliku Korvpallikool/Jõhvi SK | Foto: Siim Semiskar

-Reinar Halliku Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga mängunädalaga tehti algust juba kolmapäeval, kui Terminal Oil võõrustas Tartus Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku Gümnaasiumit ja Rapla Korvpallikool katsus kodusaalis rammu Jõgeva VSK/Tartu Ülikooliga. Mõlemast heitlusest väljusid võiduga külalised. Kui Reinar Hallik vedas tiimi juba neljanda järjestikuse võiduni, siis Priit Vene hoolealused triumfeerisid juba kuuendat mängu järjest.

Rapla Korvpallikool – Jõgeva VSK/Tartu Ülikool 71:83 (22:23, 16:23, 18:27, 15:10)

Teise liiga ladvikusse kuuluvad tiimid pidasid maha tasavägise avaveerandi ning poolajale mindi seisult 38:46. Seejärel tegid aga külalised 5:25 vahespurdi, minnes juba koguni 28 punktiga juhtima (43:71). Rapla suutis tugeva lõpuga küll seisu paremaks teha, kuid enam ohtlikult lähedale ei jõudnud.

Kuus mängu järjest võitnud Jõgeva VSK/Tartu Ülikool (6-2) tõusis turniiritabelis Siris/Starforesti järel teiseks. Täna Kris Urvikult parimana 18 punkti ja 8 lauapalli, Sten Lillemägi ja Jaanus Annok lisasid vastavalt 14 ja 13 silma ning Erki Urvik sai 11 punkti ja 11 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Teise järjestikuse kaotusega neljandaks langenud Rapla Korvpallikooli (5-3) eest tõi Markus Ruubel 14 punkti ja 12 lauapalli. Sama palju tegi skoori ka Jordan Karp. Marek Ruudu kontosse kogunes 12 punkti, 9 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Terminal Oil – Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium 72:84 (17:17, 22:33, 18:20, 15:14)

Pärast võrdset esimest perioodi pandi Tartus asjad paika teise veerandajaga, mille külalised võitsid 33:22. Sarnane vahe püsis ka kohtumise lõpuni, mis andis Terminal Oilile hooaja kuuenda kaotuse numbritega 72:84.

Neljanda järjestikuse võiduga paremusjärjestuses kolmandaks kerkinud Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium (4-2) sai täna suurima panuse Reinar Hallikult endalt, kes viskas 15 punkti, noppis 11 lauapalli ja jagas 4 korvisöötu. Malik D’Anfernee Pugh toetas 12 punkti, 9 lauapalli ja 5 tulemusliku sööduga ning Kelly Allen Hinds Jr ja Robin Kägo saagiks jäi vastavalt 16 ja 13 silma.

Üheteistkümne meeskonna seas parajasti viimasel kohal paikneva Terminal Oili (1-6) mänguvankrit vedas 19 punkti visanud Anar Park, kes jagas ka 4 resultatiivset söötu ja tegi 5 vaheltlõiget. Kaksikduubli said kirja nii Märt Tolmusk (15 p ja 11 lp) kui ka Siim Anderson (12 p ja 13 lp, neist koguni 9 ründelauast).