Hallik vs. Parker vastasseisus tõmbas pikema kõrre endine Eesti koondislane

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga mängunädal on käima läinud kahe põneva vastasseisuga, kui teisipäeval võtsid omavahel mõõtu Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium ja Võrumaa ning kolmapäeval Terminal Oil ja KK Viimsi. Hooaja esimese võidu said kirja nii Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium kui ka KK Viimsi, mis ühtlasi tähendab, et nüüdseks on kõigil teise liiga tiimidel võiduarve avatud.

Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium – Võrumaa 88:82 (26:18, 19:23, 16:26, 27:15)

Hooaega kahe kaotusega alustanud Reinar Halliku Korvpallikool haaras avaveerandi järel 26:18 eduseisu ning suutis võita ka esimese poolaja (45:41). Võrumaa tegi aga kolmanda perioodi alguses kolme minutiga 15:0 vahespurdi ja läks ise 56:45 juhtima, viimasele veerandajale mindi vastu külaliste 67:61 eduseisus. Otsustavad kümme minutit kuulusid aga taas kodumeeskonnale (27:15), mis viis nad ka hooaja esimese võiduni – 88:82. Võidu võti peitus kahepunktivisetes, mida kodumeeskond tabas 23/38 ehk 60,5%, kuid vastased vaid 17/48 ehk 35,4%.

Üleplatsimeheks kerkis vanameister Reinar Hallik, kes viskas Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku Gümnaasiumi (1-2) kasuks 29 punkti (neist 12 viimasel veerandajal), võttis 11 lauapalli ja jagas kaaslastele 5 korvisöötu. Malik D’Anfernee Pugh lisas 18 punkti ning Andrus Lehismets 14 silma ja 7 lauapalli. Võrumaa (2-3) eest säras Fredi Parker, kelle arvele kogunes 28 punkti ja 8 lauapalli, Martin Kulberg toetas 21 punkti ja 12 lauapalliga.

Terminal Oil – KK Viimsi 70:78 (12:26, 13:10, 21:26, 24:16)

Esimest võitu jahtinud Viimsi alustas võimsalt, võites avaperioodi 26:12 ning saavutades poolajaks 36:25 eduseisu. Kolmanda veerandaja keskel oli viimsilaste edu kasvanud juba 21 punktile (53:32). Terminal Oil suutis küll tasapisi vahet vähendada, kuid külalistele enam ohtlikult lähedale ei jõutud. Lõppseisuks 70:78, Terminal Oilile ühe võidu kõrvale neljas kaotus, Viimsile kolme kaotuse kõrvale hooaja esimene võit.

Viimsi (1-3) mängu vedasid Jorgen Rikberg ja Tauri Miggur, kes said kirja vastavalt 16 punkti, 10 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu ning 15 punkti ja 7 lauapalli. Mihkel Orasmäe lisas 9 punkti ja 10 lauapalli. Terminail Oili (1-4) eest tegi enim skoori Raido Raudsepp 19 punktiga, Anar Park toetas 16 silmaga.