fbpx
Close

Võidumees Tanel Kurbas: pärast sellist hooaega ei jää midagi kripeldama!

-Tanel Kurbas | Foto: Lukáš Droppan

-Tanel Kurbas | Foto: Lukáš Droppan

Ei tule tihti ette seda, et Eesti korvpallur võidab mõne teise riigi meistritiitli ning tänavu jääb tõenäoliselt ainsaks selliseks meheks 30-aastane ääremängija Tanel Kurbas, kes krooniti pühapäeval Slovakkia meistriks.

Kurbas liikus hooaja eel Levice klubisse Rootsi liigast, kus lõpetas tunamulluse aasta Södertälje Kingsiga hõbemedalitega ning individuaalses plaanis nukralt, kuna sai finaalseerias raske jalavigastuse ja pidi medali vastu võtma kipsis jalaga.

Levice meeskonna jaoks kujunes aga eestlase liitumine täielikuks jackpotiks, kuna viimasel kuuel aastal veerandfinaali pidama jäänud tiim sai põhiturniiril teise koha ja purjetas lõpuks kuni tiitlivõiduni välja.

Kurbas sai Slovakkia kõrgliigas lõpuks kirja 49 mängu ning statistikareale jäi keskmiselt 25 minutit, 10,6 punkti, 2,6 lauapalli, 2,2 korvisöötu ja 0,9 vaheltlõiget.

Kurbas, kellel Wikipedia andmetel on Eesti liigast kaks meistritiitlit (2009 Kalev/Cramoga ja 2015 Tartuga), oli päev pärast triumfi nõus Korvpall24.ee portaali vahendusel korvpallihuvilistega oma võidumuljeid jagama.

Oled nüüd lisaks Eesti meistritiitlitele ka Slovakkia meister, kas võõras riigis tiitli võitmine on kuidagi erinev koduliiga võitmisest?

Erilisem ikka. Sellist võimalust ei tule eestlastel tihti. Samuti annab juurde see, et mängijad ja publik on Slovakkias emotsionaalsemad kui Eestis.

Kui tähtis on korvpall Slovakkias ja kui suurt vastukaja teie klubi võit liigas ja fännide hulgas tekitas?

Slovakkias on korvpall populaarne. Enamus saale olid terve hooaja täis ja play-offide ajal suurenes huvi veelgi. Klubile ja fännidele oli see kindlasti suur võit, sest eesmärk oli sel aastal jõuda poolfinaali. Klubi polnud kuus aastat veerandfinaalist edasi saanud.

Kui põhiturniiri lõpus ütlesid ise ka, et Sinu roll rünnakul on väiksemaks jäänud, siis play-offis tundus, et tõusid üheks oma tiimi vedajaks. Kuidas ise hindad oma individuaalset panust play-offides?

Panus suurenes play-offis ja eriti finaalis kindlasti. Üheks põhjuseks on vast minu kogemused ja teiseks treeneri käsk liigutada palli rünnakul rohkem. Põhihooajal oli päris suur probleem sellega, sest kõik tahtsid ise väga skoori teha ja tulid rumalad lahendused.

Kas said tänavusel hooajal oma eesmärgid täidetud või jääb midagi ka kripeldama?

Pärast sellist hooaja lõppu ei jää küll midagi kripeldama.

Kuidas Su suvi välja näeb? Kaua ja kuidas Sa tavaliselt hooajast puhkad? Kas koondise juurde oled kutsutud?

Suvel üritan saada natuke tugevamaks ja lisada plahvatust juurde jalgadesse. Samuti tahan tegeleda väiksemate lihastega, et vältida hooaja sees kimbutavaid vigastusi. Hooajast väga suurt puhkust ei saa võtta, sest koondise trennid hakkavad juba 14. juunil ja sinna minnes võiks mingi põhi all olla.

Kas leping Levicega sai läbi ning kui jah, siis kas oli juttu ka pikendamisest? Või kas on juba järgmise hooaja kohta midagi silmapiiril?

Leping sai läbi, aga üks klubiomanikest vihjas eile läbirääkimistele. Täitsa võimalik, et tekib võimalusi ka teistest klubidest.

scroll to top