fbpx
Close

Kalev/Cramo leegionärid 2008-10: muhedad mehed, kes sõid autoroolis hommikuhelbeid ning süüdistasid kõiges Tanel Sokku

-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond hooajal 2008/09 | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo võõrmängijatest rääkiva meenutustesarja kolmandas osas paneme veidi tempot juurde ja haukame taas kaks hooaega korraga. Esmalt räägime hooajast 2008/09, kus vahetati välja peatreener, toodi kõigest neli korraliku tasemega välismängijat, kes kõik jäid ka meeskonda kevadeni ning võideti taas Eesti meistritiitel. Maksimaalselt õnnestunuks aga ei saa aastat pidada, kuna pärast edukat põhihooaega Balti liigas, kui play-off’iks saadi kolmas paigutus, kaotati veerandfinaalis Tartu Rockile mängudega 1:2. Ehk mäletavad ka mõned selle loo lugejad kolmanda mängu saatuse otsustanud kaugviset, kus legendaarne Tanoka Beard tabas umbes kümne meetri kauguselt ning tõi Tartule lisaajal võidu 71:68.

Kalev/Cramo peatreeneriks valiti tollel hooajal Uus-Meremaa koondise juhendaja Nenad Vucinic. Samuti Serbias sündinud mees osutus oma eelkäijast Veselin Maticist oluliselt rahulikumaks ja tasakaalukamaks juhendajaks. Uus-Meremaa koondise eesotsas tegutses ta aastatel 2006-2014. Klubitreenerina on ta pärast Kalev/Cramost lahkumist tegutsenud näiteks Türgis (Darüssafaka), Itaalias (Forli ja Avellino Sidigas), Hiinas (Fujian), Liibanonis (Byblos) ning Jaapanis (Kumamoto). Hetkel tegutseb 57-aastane mees Filipiinide rahvuskoondise abitreenerina ning konsultandina sama riigi klubis Meralco Bolts.

“Vucinic oli spetsiifiliselt nõudlik treener. Kui talle midagi ei sobinud, siis tuli alati uuesti alustada. Vabal ajal oli ta muhe ja jutukas. Väga meeldejääv figuur oli,” meenutas Indrek Kajupank Korvpall24 portaali palvel toonast peatreenerit. Tanel Kurbas lisas, et tema Vucinicist eriti midagi muud ei mäleta kui seda, et väga pikad videokoosolekud olid.

scroll to top