JÄRELKAJAD | Kristaps Porzingis kiitis eestlasi, netikommentaator nimetas aga tuima mõistusega inimesteks

-Kristaps Porzingis | Foto: AFP/Scanpix

Sel suvel on Eesti korvpallikoondislased saanud ja saavad veel edaspidigi mängida väga nimekate korvpallimaailma staaride vastu, kes teenivad NBA-s või Euroopa suurklubides kõva palka. Üheks selliseks oodatud kohtumiseks oli vastasseis Läti koondise ja üle viie aasta meie lõunanaabrite särgi selga tõmmanud Kristaps Porzingisega. Tore oli tõdeda, et kuigi lätlased võitsid kohtumise Eesti vastu 80:69, siis jagus NBA staaril meie koondise suunas kiidusõnu.

27-aastane ja 221 cm pikkune Washington Wizardsi suur äär/keskmängija teenib algava hooaja eest palgarahana 33,8 miljonit USA dollarit, olles sellega napilt sees top25 NBA enimteenivate mängijate nimistus. Eelmisel hooajal tegi Dallas Mavericks julge käigu, kui loobus Porzingise ja sloveenide megastaari Luka Doncici mängu kokku sulatamisest ning vahetas lätlase Washingtoni.

Wizardsis kogus kogu oma karjääri vältel pidevalt erinevate traumadega hädas olnud Porzingis 17 kohtumisega keskmiselt 28,1 minutit, 22,1 punkti, 8,8 lauapalli, 2,9 resultatiivset söötu ja 1,5 blokki. Võidumängus Eesti koondise vastu olid Porzingise numbrid 22 minutit, 18 punkti, 7 lauapalli, 2 söötu ja üks blokk. Ehk siis naljaga pooleks võib öelda, et meie mehed suutsid NBA staari hoida allpool tema keskmiseid näitajaid. Tõsi, ka platsil oli Porzingis vähem minuteid. Aga mida Porzingis siis pärast mängu ütles?