fbpx
Close

Kõik on võimalik ERI! Kristaps Porzingis – pikast ja kondisest Läti poisist megastaariks

-Kristaps Porzingis | Fotod: Siim Semiskar ja USA TODAY Sports/Scanpix

-Kristaps Porzingis | Fotod: Siim Semiskar ja USA TODAY Sports/Scanpix

Rubriik “Kõik on võimalik” astub sel korral tavapäraselt rajalt veidi kõrvale, kui mõne meie kohaliku korvpalluri asemel portreteerime Läti noort megastaari Kristaps Porzingist, kellest on pakkuda arhiivifoto 2011. aasta alguses Tallinnas toimunud Läänemere karikaturniirilt (BSBC).

Foto tegemise hetkel 15-aastane Porzingis mängis Läti U16 koondise ridades, kuid polnud seal kaugeltki esimene viiul. Pigem veeti väga pikka ja kõhna ning seetõttu füüsiliselt küllaltki nõrka noormeest kaasas tema tulevikueelduste tõttu. Noor Porzingis sai Tallinna turniiril kolmes kohtumises mängida vaid keskmiselt 7,4 minutit ning kogus selle ajaga keskmiselt 3 punkti ja ühe lauapalli. Kuid juba siis oli tal lubatud kolmesekaare tagant peale laadida, sest kaugvisetestatistikasse läks kirja 7-st 1.

Tänaseks päevaks on 24-aastasel ja 221 cm pikkuseks veninud Porzingisel viis aastat NBA kogemust. Pärast raskest põlvevigastusest naasmist on lätlane tänavusel koroonaviiruse poolt katkestatud hooajal kogunud keskmiselt 19,2 punkti ja 9,5 lauapalli. Ühtlasi on Dallas Mavericksi särki kandev noormees tõusnud üheks korvpallimaailma eredamaks staariks.

Kommenteerib Kristaps Porzingis (portaali northjersey.com vahendusel 2019. aastal):

“Mu esimene treener tahtis pidevalt, et pall oleks minu käes. Me ei teadnud, kui pikaks ma kasvada võin. Vend oli mul 2-meetrine ja arvasime, et ma võin samuti kahe meetrini jõuda, kui õnne on. Aga ma vaid kasvasin ja kasvasin.

Mu treener tahtis minust teha 2-meetrise mängujuhi. lapsena ma olin pidevalt palliga ja tõin palli põrgatades üle. Sealt tulevad minu tagamängija oskused. Alles 16-17-aastaselt hakkasin mängima suure ääre positsiooni.”

Kommenteerib Kristapsi vend ja agent Janis Porzingis (portaali northjersey.com vahendusel 2019. aastal):

“Me oleme kõik suved koos tööd teinud. Ta tuli minuga suvel treenima juba 12-13-aastasena, kui ta oli oma vanuse kohta väga pikk ja selle pikkusega suures hädas. Treenisime kergejõustikku ja korvpalli. Tema jaoks oli oluline neid asju teha, kuigi kõik tuli väga raskelt.”

scroll to top